«ՀԱՅՈՑ ԱՇԽԱՐՀ». Թուրք հովիվը կրակել է սահմանապահների վրա 08/03/2013 09:10 | Մամուլ
Թերթի տեղեկացմամբ,ըստ նախնական տվյալների,հայ-թուրքական սահմանը հատելու պահին թուրք հովիվը` 35-ամյա Մուստաֆա Ուլքերը, ով սպանվել է ռուս սահմանապահների կողմից, կրակոցներ է արձակել սահմանապահների ուղղությամբ:
Այս մասին հայտնել է Հայաստանում ՌԴ ԱԴԾ սահմանային կառավարման մամուլի ծառայության ղեկավար Սերգեյ Գրեչինը:
Ռուս սահմանապահների վրա կրակ արձակելուց հետո նա փորձել է ներխուժել հանրապետության տարածք: Սահմանապահները պատասխան կարկ են բացել` վիրավորելով օրինախախտին: Միջադեպի կապակցությամբ քննություն է ընթանում:

Айоц Ашхар”: Турецкий пастух стрелял по российским пограничникам 08/03/2013 09:32 | Пресса
Газета сообщает, что по предварительным данным, в момент пересечения армяно-турецкой границы 35-летний турецкий пастух Мустафа Улькер, убитый российскими пограничниками, открыл огонь по пограничникам.
Об этом сообщил руководитель пресс-службы Пограничного управления ФСБ России в Армении Сергей Гречин.
Он стрелял по российским пограничникам, а затем попытался проникнуть на территорию республики. Пограничники открыли ответный огонь, в результате чего нарушитель границы был ранен. По факту инцидента ведется следствие.