«Բարև Երևան»-ը կդիմի դատարան ընդդեմ քաղաքապետարանի 07/26/2013   17:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցությունը նախօրեին վերջապես ստացել է քաղաքապետարանում ստեղծված մրցութային հանձնաժողովի եզրակացությունը, որում նշված են այն հիմնավորումները, որոնցով քաղաքապետն առաջնորդվել է տրանսպորտի ուղեվարձի վերաբերյալ որոշում կայացնելիս: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց խմբակցության ներկայացուցիչ, «Ժառանգություն» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Ստյոպա Սաֆարյանը:
«Բնականաբար, մեզ տակավին չի բավարարում այդ հիմնավորումներով ընդունված ակտի կասեցումը: Այդ հիմնավորումներով ընդունված որոշումն ընդհանրապես պետք է ուժը կորցրած ճանաչվի»,-ասաց նա:
Ս.Սաֆարյանն ընդգծեց, թե, հաշվի առնելով այն, որ  Երևանի ավագանին քաղաքապետի կողմից կայացված ակտերը կարող է վիճարկել դատական կարգով, խմբակցությունը ներկայումս աշխատում է Վարչական դատարան հայց ներկայացնելու ուղղությամբ:

Фракция “Барев, Ереван” намерена подать в суд на Мэрию 07/26/2013 17:51 | Актуальная тема
Фракция “Барев, Ереван” получила накануне заключение созданной в мэрии Еревана конкурсной комиссии, в котором приводятся те обоснования, которыми мэр руководствовался при принятии решения о повышении тарифа на проезд в общественном транспорте. Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщил представитель партии “Наследие” главный секретарь Степа Сафарян
“Естественно, нас не удовлетворяет решение о приостановлении принятого из этих соображений акта. Данное решение следует признать утратившим силу”, - отметил он.
С. Сафарян подчеркнул, что с учетом того, что Совет старейшин Еревана может оспорить в судебном порядке принятые мэром акты, фракция в настоящее время работает над тем, чтобы в ближайшее время подать в Административный суд иск.