Բարձր առաջադիմություն ունեցող շրջանավարտների զգալի մասը կծառայի ՊԲ-ի ստորաբաժանումներում 07/25/2013   11:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր տեղի է ունեցել Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ավիացոն ինստիտուտի, Մխիթար Հերացու անվան ռազմաբժշկական  համալսարանի և Վազգեն Սարգսյանի  անվան ռազմական ինստիտուտի շրջանավարտների զինծառայության վայրի ընտրության վիճակահանություն:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, բարձր առաջադիմություն ունեցող շրջանավարտների զգալի մասը հրաժարվել է վիճակահանությունից և որպես հետագա ծառայության վայր  կամավոր ընտրել են  պաշտպանության բանակի  ստորաբաժանումները`  ցանկություն հայտնելով մասնակից լինել Արցախի ժողովրդի անվտանգության ապահովման գործին:

Большинство выпускников военных вузов выразили желание служить в подразделениях Армии обороны НКР 07/25/2013   12:49  |  Лента новостей
Сегодня состоялась жеребьевка, которая определит место прохождения военной службы выпускников Авиационного института имени маршала Арменака Ханферянца, Военно-медицинского университета имени Мхитара Гераци и военного института имени Вазгена Саркисяна.
Как сообщили ИА “ФактИнфо” в пресс-службе Минобороны РА, преимущественное большинство выпускников с высокой успеваемостью отказалось от жеребьевки и в качестве места прохождения дальнейшей службы добровольно выбрало подразделения Армии обороны, выразив желание поучаствовать в деле обеспечения безопасности Арцахского народа.