Հովհաննիսյան Բարսեղը բերման չի ենթարկվել ոստիկանություն 07/23/2013   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հովհաննիսյան Բարսեղին հենց նոր՝ 17:47, 22.07.13,ոստիկանությունը բերման ենթարկեց Օպերայի կանգառում, մարդկանց անվճար մեքենաներում տեղավորելու համար» ֆեյսբուքյան գրառման մեջ նշված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Օրեր առաջ, ըստ պաշտոնական աղբյուրի, ոստիկանության բաժին էր հրավիրվել մի քաղաքացի, որի նկատմամբ վարչական իրավախախտման մասին արձանագրություն կազմվելուց հետո  նա գնացել էր: Եվս երեք հոգու նկատմամբ իրականացվել էր վարչական բերում: Անձանցից մեկն, ով անչափահաս է եղել, զգուշացվել է, իսկ մյուս երկուսի նկատմամբ կազմվել է  վարչական իրավախախտման վերաբերլալ արձանագրություն:

Полиция опровергла сведения о том, что Барсег Ованнисян был подвергнут приводу за бесплатный подвоз 07/23/2013 12:00 | Лента новостей
Информация, изложенная в записи в соцсети Facebook о том, что “только что Ованнисяна Барсега 17:47, 22.07.13 полиция задержала на остановке у Оперы из-за того, что он бесплатно перевозил граждан”, не соответствует действительности. Об этом корреспонденту ИА “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе полиции.
Как сообщает официальный источник, несколько дней назад они пригласили в отдел некого гражданина, в отношении которого составили протокол об административном правонарушении, после чего он ушел. Привод по делам об административных правонарушениях был осуществлен еще в отношении троих. Один из них, которых еще не достиг совершеннолетия, был предупрежден, а в отношении остальных был составлен протокол об административном правонарушении.