ՊԵԿ-ը պահանջում է «Արմավիա»-ից բռնագանձել 7 մլրդ 35 մլն 703 հազար 888 դրամ 07/20/2013   14:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 30-ին ՀՀ վարչական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Կարինե Բաղդասարյանի, կսկսի ընդդեմ «Արմավիա-ավիաընկերություն» ՍՊԸ-ի  ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական եկամուտների կոմիտեի Խոշոր հարկ վճարողների հարկային տեսչության ապրիլի 12-ի հայցադիմումի գործով դատաքննությունը:
Ըստ Datalex.am Դատական տեղեկատվական համարգի, հայցվորը դիմել է ընկերությունից 7 մլրդ 35 մլն 703 հազար 888 դրամ գումար բռնագանձելու պահանջով:
Դատարանը դեռևս ապրիլի 19-ին բավարարել է որպես հայցի ապահովման միջոց ավիաընկերության գույքի և դրամական միջոցների վրա արգելանք դնելու մասին հայցվորի միջնորդությունը:

Комитет госдоходов Армении требует взыскать с авиакомпании “Армавиа” свыше 7млрд драмов 07/20/2013   14:21  |  Актуальная тема
30 июля Административный суд Армении под председательством судьи Карине Багадасарян приступит к судебному разбирательству дела на основании искового заявления налоговой инспекции по крупнейшим налогоплательщикам от 12 апреля против ООО Авиакомпания "Армавиа"
Как сообщает система судебной информации Datalex.am, истец обратился в суд с требованием взыскать с компании 7 млрд. 35 млн. 703 тыс. 888 драмов.
Суд еще 19 апреля удовлетворил ходатайство истца о наложении запрета на имущество и денежные средства авиакомпании в качестве меры обеспечения иска.