Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 07/18/2013 14:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 17-ից 18-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 15 դեպքից բացահայտվել է 14-ը, կողոպուտի 2 դեպքից` 1-ը, իսկ խարդախության 6 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 2 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության՝ 5, կողոպուտի` 1 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 3 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար. 12 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная сводка полиции Армении: зарегистрировано и раскрыто шесть случаев мошенничества 07/18/2013 14:54 | Лента новостей
По данным Полиции Армении, с 17 по 18 июня из зарегистрированных в республике 15 случаев нанесения телесных повреждений было раскрыто 14, из 2 случаев ограбления- 1, а также раскрыты все 6 случаев мошенничества. Раскрыто 2 случая воровства.
Из зарегистрированных ранее преступлений раскрыто 5 случаев воровства, 1 случай ограбления и 3 случая нанесения телесных повреждений.
За минувший день в республике было зарегистрировано 9 ДТП, 12 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.