«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Արդշինինվեստբանկ»-ը շարունակում է խաբել մարդկանց» 07/16/2013 10:07 | Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը կրկին անդրադարձել է «Արդշինինվեստբանկ»-ի Վարդենիսի մասնաճյուղում տիրող իրավիճակին: Մարդիկ իրենց ոսկեղենը գրավադրել են, սակայն տոկոսադրույքի համապատասխան վճարումները կատարելուց հետո չեն կարողանում հետ ստանալ դրանք: Բանկը պատճառաբանում է, որ կտրոնները կեղծ են:
Թերթը նշում է, որ նախորդ հրապարակումից հետո ոստիկանությունում սկսել են նյութեր նախապատրաստել:
Երեկ քաղաքացիները կրկին գնացել են բանկ, որպեսզի պահանջեն իրենց ոսկեղենը: Բանկի կառավարիչ Արտյոմ Մկրտչյանը, սակայն, չի ընդունել նրանց և անվտանգության աշխատակիցներին հրահանգել է քաղաքացիներին բանկի շենքից դուրս հրավիրել:
Խմբագրությանը դիմած քաղաքացիների պատմելով` «Արդշինինվեստբանկ»-ի Վարդենիսի մասնաճյուղից տուժած քաղաքացիների թիվը հասնում է մոտ 150-ի: Ըստ նրանց` կեղծ կտրոններ տված աշխատակցի անունը Օլգա է, ով, ըստ նրանց, շատ խորամանկ է և տարբեր մարդկանց տարբեր բաներ է ասում:
«Այդ կտրոնները վաղուց է, որ բանկում պտտվում են. դա մեկ-երկու ամսվա պատմություն չէ, այլ` երկար ժամանակից եկած: Մենք միշտ դրանցով աշխատել ենք»,- ասել է Օլգա նունով աշխատակիցը:
«Այսինքն` կեղծ կտրոնների շրջանառությունը բանկում վաղուցվա պատմություն ունի և հովանավորվում է վերևից»,- եզրակացնում է թերթը:

”Жоговурд”: “ЗАО “Ардшининвестбанк” продолжает водитель людей за нос” 07/16/2013 10:31 | Пресса
Газета отмечает, что люди заложили в этом банке золотые изделия, однако после соответствующих выплат по процентам не смогли получить их обратно. В банке заявляют, что квитанции фальшивые.
Вчера граждане вновь были в банке и требовали свое золото обратно. Управляющий Артем Мкртчян, однако, не принял их и поручил сотрудникам безопасности выпроводить граждан из здания банка.
По словам граждан, обратившихся в редакцию, число пострадавших от действий филиала “Варденис” ЗАО “Ардшининвестбанк” доходит до 150. По их словам, сотрудницу, выдавшую фальшивые квитанции, зовут Ольга.
“Эти квитанции уже давно находятся в обращении в банке, и эта история длится дольше, чем месяц или два. Мы всегда работали с этими квитанциями”,- заявила сотрудница по имени Ольга.
“То есть, оборот фальшивых квитанций в банке - давняя история и спонсируется сверху”, - пишет газета.