Սեյրան Օհանյանը ընդունեց Հայաստանում Լիտվայի նորանշանակ դեսպանին 07/15/2013 17:44 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 15-ին ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Էրիկաս Պետրիկասին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանը պաշտոնի ստանձման կապակցությամբ ողջունեց և շնորհավորեց դեսպանին: Բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև երկկողմ պաշտպանական բնագավառում համագործակցության ներկայիս մակարդակը` Սեյրան Օհանյանը համոզմունք հայտնեց, որ 11 տարվա պատմություն ունեցող համագործակցությունը կշարունակվի ընդլայնվել:
Դեսպան Է.Պետրիկասը հաստատեց համագործակցությունը զարգացնելու լիտվական կողմի պատրաստակամությունը` նշելով, որ այն կզարգանա ոչ միայն երկկողմ ձևաչափով, այլ նաև բազմակողմ՝ ԵՄ-ի և ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում:

Сейран Оганян принял новоназначенного посла Литвы в Армении 07/15/2013 17:57 | Лента новостей
Сегодня, 15 июля, министр обороны РА Сейран Оганян принял новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Литвы в Республике Армения Эрикаса Петрикаса.
Как сообщает управление информации и по связям с общественностью Минобороны РА, министр поприветствовал посла и поздравил его с назначением. Высоко оценив нынешний уровень сотрудничества двух стран в сфере обороны, Сейран Оганян выразил уверенность, что насчитывающее 11-летнюю историю сотрудничество между Литвой и Арменией будет расширяться.
В свою очередь, литовский дипломат Э. Петрикас подтвердил готовность Литвы к развитию сотрудничества, отметив, что оно будет развиваться не только в двустороннем формате, но и в рамках ЕС и НАТО.