ՀՔԾ-ն պաշտոնապես հաստատեց Վիրաբյանի կալանավորումը 07/13/2013   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության որոշումներով հաստատված «ՀՀ հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութի ձեռքբերման նպատակով պետական աջակցության» 2012-2013թթ. ծրագրերի իրականացման գործընթացում պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով և մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, առանձնապես խոշոր չափերով պետական միջոցների յուրացում կատարելու համար Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 314-րդ հոդվածի 1-ին կետով: Այսօր պաշտոնական նման հաղորդագրություն է տարածել Հատուկ քննչական ծառայությունը։
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը հունիսի 12-ին բավարարել է Հատուկ քննչական ծառայության ՀԿԳ քննիչի միջնորդությունը և կալանավորել Տիգրան Վիրաբյանին` երկու ամիս ժամկետով:

ССС Армении официально подтвердила: экс-глава управления сельского хозяйства администрации Араратской области Армении взят под стражу 07/13/2013   13:58  |  Лента новостей
Бывшему начальнику управления сельского хозяйства и охраны природы Тиграну Вирабяну за присвоение государственных средств в особо крупных размерах, совершенное группой лиц по предварительному сговору и с использованием своего должностного положения в процессе реализации утвержденных решениями Правительства Армении программ “Государственной поддержки землепользователям с целью приобретения дизельного топлива по доступным ценам на 2012-2013гг.” было предъявлено обвинение по п.1 ч. 1 ст. 179 УК РА и п .1 ст. 314 УК РА
Суд общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш 12 июля удовлетворил ходатайство следователя ОВД Специальной следственной службы Армении и поставил взять под стражу Тиграна Вирабяна сроком на два месяца.