Վաղը Պռոշյանում և Հովիտում գյուղապետ կընտրեն 07/13/2013 11:59 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախօրեին՝ ժամը 24-ին, ավարտվեց Կոտայքի մարզի Պռոշյան և Շիրակի մարզի Հովիտ համայնքների ղեկավարների հուլիսի 14-ի արտահերթ ընտրություններին առաջադրված թեկնածուների նախընտրական քարոզչության համար սահմանված վերջնաժամկետը: Այսօր այդ համայնքներում «լռության օր» է:
Վաղը ժամը 8-ից 20-ը Պռոշյանում և Հովիտում կանցկացվի համայնքների ղեկավարների ընտրությունների քվեարկությունը:
Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովները քվեարկության նախնական արդյունքները կամփոփեն և կարձանագրեն մինչև հուլիսի 15-ի ժամը 14-ը: Արդյունքների վերջնական ամփոփումը կիրականցվի հուլիսի 19-ին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, Պռոշյանի գյուղապետի պաշտոնի համար պայքարում են երեք ինքնաառաջադրված թեկնածուներ՝ Պռոշյան համայնքի ղեկավարի տեղակալ, ՀՅԴ անդամ Վովա Սահակյանը, ՀՀԿ անդամ Արթուր Մուրադյանը և անկուսակցական, «ՀՀ նախագծերի պետական արտագերատեսչական փորձաքննություն» ՓԲԸ գլխավոր մասնագետ Ալեքսան Ալեքսանյանը:
Հովիտում գյուղապետի պաշտոնին հավակնում են երկու թեկնածուներ՝ ՀՀԿ-ի կողմից առաջադրված նույն կուսակցության անդամ Ավետիք Սերոպյանը և ինքնաառաջադրված՝ անկուսակցական, գյուղի անասնաբույժ Ռազմիկ Հակոբյանը:

В Армении завтра пройдут внеочередные выборы глав сельских общин Прошян и Овит 07/13/2013 12:21 | Актуальная тема
Завтра с 08.00 до 20.00 пройдет голосование на выборах глав сельских администраций Прошян и Овит.
Окружные избирательные комиссии подведут предварительные итоги голосования и запротоколируют их до 14.00 15 июля. Результаты голосования будут окончательно обобщены 19 июля.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, за пост главы сельской общины Прошян борются выставивший свою кандидатуру в порядке самовыдвижения заместитель главы села Прошян, член АРФ “Дашнакцутюн” Вова Саакян, член РПА Артур Мурадян и беспартийный, главный специалист ЗАО “Государственная Вневедомственная Экспертиза Проектов Республики Армения” Алексан Алексанян.
В сельской общине Овит на пост сельского старосты претендуют два кандидата: выдвинувшийся от Республиканской партии Армении(РПА) Аветик Серопян и самовыдвиженец, сельский ветеринар Размик Акопян.