Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 07/12/2013 11:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հուլիսի 11-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 12 դեպքից բացահայտվել է 11-ը, խարդախության 4, սպանության փորձի 1 և մաքսանենգության 1 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 6 դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության, խարդախության և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար.1 մարդ զոհվել է, 15-ը`ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная сводка полиции Армении: за минувшие сутки в республике зарегистрировано 11 ДТП 07/12/2013 12:10 | Лента новостей
По данным Полиции Армении, с 11 по 12 июля из 12 зарегистрированных в республике случаев нанесения телесных повреждений, раскрыто 11. Раскрыто также 4 случая мошенничества, одно убийство, а также 6 случаев воровства.
Из ранее зарегистрированных преступлений раскрыто по одному случаю воровства, мошенничества и умышленного уничтожения имущества.
В течение одного дня в республике было зарегистрировано 11 ДТП, один человек погиб, 15 получили телесные повреждения разной степени тяжести.