Արարատի մարզպետարանի վարչության նախկին պետը կալանավորվեց 07/12/2013 19:19 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարանն այսօր բավարարել է քննիչի միջնորդությունը` Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանին երկու ամսով կալանավորելու մասին:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունն այսօր միաժամանակ Տ.Վիրաբյանին մեղադրանք է առաջադրել` առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակության համար։ «Փաստինֆո»-ի ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն` նրան մեղադրանք է` առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի երկու հոդվածով՝ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասով՝ Յուրացնելը կամ վատնելը, և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Պաշտոնեական կեղծիքը։
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, 2012-2013թթ. մի շարք որոշումներով հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութ և ազոտական պարարտանյութ տրամադրելու գործընթացում Արարատի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի և Շիրակի մարզպետարանների պաշտոնատար անձանց կողմից կատարված յուրացման, պաշտոնեական կեղծիքի և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման դեպքերի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում 2013 թվականի հունիսի 21-ին հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է քննություն։

Экс-глава управления сельского хозяйства администрации Араратской области Армении взят под стражу 07/12/2013   20:03  |  Актуальная тема
Суд административных районов Кентрон и Норк-Мараш сегодня удовлетворил ходатайство следователя об избрании в отношении бывшего начальника управления сельского хозяйства и охраны природы Тиграна Вирабяна меры пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца.
Специальная следственная служба предъявила сегодня обвинение Т. Вирабяну в хищении в особо крупном размере. По имеющимся у ИА “ФактИнфо” достоверным сведениям, ему было предъявлено обвинение по ст. 2, ч. 3ст. 179, и ч. 1 ст. 314 УК РА.
Как уже ранее сообщало агентство “ФактИнфо” в Специальной следственной службе 21 июня 2013г. были возбуждены уголовные дела по фактам присвоения, совершения служебного подлога и злоупотребления должностными лицами администраций Араратской, Гегаркуникской, Котайской и Ширакской областей своим служебным положением в процессе предоставления в соответствии с решениями Правительства РА от 2012-2013гг. по доступным ценам дизельного топлива и азотных удобрений землепользователям . Ведется следствие.