Կենտրոնի դատարանը քննարկում է Տ.Վիրաբյանի կալանքի հարցը 07/12/2013 17:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանին այսօր ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը մեղադրանք է առաջադրել առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակության համար։
«Փաստինֆո»-ի ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն, նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածով՝ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասով եւ 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Քննիչը դիմել է Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանքը կիրառելու թույլտվություն ստանալու համար։
Ինչպես ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, 2012-2013թթ. մի շարք որոշումներով հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութ և ազոտական պարարտանյութ տրամադրելու գործընթացում Արարատի, Գեղարքունիքի, Կոտայքի և Շիրակի մարզպետարանների պաշտոնատար անձանց կողմից կատարված յուրացման, պաշտոնեական կեղծիքի և պաշտոնեական դիրքի չարաշահման դեպքերի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում 2013 թվականի հունիսի 21-ին հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է քննություն։

Ереванский суд рассматривает вопрос об избрании меры пресечения в отношении экс-главы управления сельского хозяйства администрации Араратской области Армении 07/12/2013   18:32  |  Лента новостей
Специальная следственная служба сегодня предъявила бывшему начальнику управления сельского хозяйства и охраны природы администрации Араратской области Армении Тиграну Вирабянуобвинение в хищении в особо крупном размере.
По имеющимся у ИА “ФактИнфо” достоверным сведениям, ему было предъявлено обвинение по ст. 2, ч. 3ст. 179, и ч. 1 ст. 314 УК РА.
Следователь обратился в суд общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш для получения разрешения на применение меры пресечения в виде заключения под стражу.
Как уже ранее сообщало агентство “ФактИнфо” в Специальной следственной службе 21 июня 2013г. были возбуждены уголовные дела по фактам присвоения, совершения служебного подлога и злоупотребления должностными лицами администраций Араратской, Гегаркуникской, Котайской и Ширакской областей своим служебным положением в процессе предоставления в соответствии с решениями Правительства РА от 2012-2013гг. по доступным ценам дизельного топлива и азотных удобрений землепользователям . Ведется следствие.