6 տարվա փորձառություն ունեցող Դանիելյանը կնշանակվի դատարանի նախագահ 07/12/2013 19:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ արդարադատության խորհրդի նիստ՝ քննարկելու Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահի պաշտոնում թեկնածություն առաջարկելու վերաբերյալ հարցը։
ՀՀ արդարադատության խորհրդի աշխատակազմից տեղեկացնում են, որ որոշվել է Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առաջարկել Արմեն Արամի Դանիելյանի թեկնածությունը` Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահի պաշտոնում նշանակելու համար:
39-ամյա Ա.Դանիելյանը ունի դատավորի` 6 տարվա աշխատանքի փորձ։ 2007 թվականին նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր, իսկ 2009 թվականից որպես դատավոր աշխատում է Երևան քաղաքի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում։

39-летний Армен Даниелян выдвинут кандидатом на пост председателя суда административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун 07/12/2013   20:27  |  Лента новостей
Сегодня состоялось заседание Совета правосудия Армении, на котором обсуждался вопрос о предложении кандидатуры на пост председателя суда общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун.
Как сообщают в аппарате Совета правосудия, было принято решение представить Президенту Армении кандидатуру Армена Арамовича Даниеляна для назначения на пост председателя суда общей юрисдикции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун.
39-летний Армен Даниелян имеет шестилетний судейский стаж. В 2007г., он был назначен на пост судьи суда общей юрисдикции столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш, а с 2009г. работает в должности судьи в суде административных районов г. Ереван Арабкир и Канакер-Зейтун.