Մրգաշատցի բազմանդամ ընտանիքը կունենա երկհարկանի առանձնատուն 07/11/2013 13:38 | ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 13-ից ուժի մեջ կմտնի Մխիթարյանների բազմանդամ ընտանիքին երկհարկանի առանձնատուն հատկացնելու համար Արմավիրի մարզպետարանին գումար հատկացնելու մասին ՀՀ կառավարության հունիսի 6-ի որոշումը:
Ըստ այդմ՝ Մրգաշատ համայնքի բնակիչ Հունան Մխիթարյանի 12 անձանցից բաղկացած ընտանիքի բնակարանային խնդիրը լուծելու համար Արմավիրի մարզպետարանին 2013 թ.-ի ինն ամսում կհատկացվի 7 մլն 560 հազար դրամ` 2013 թ.-ի պետական բյուջեով նախատեսված ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվին:
Ընտանիքի բոլոր անդամներին համասեփականության իրավունքով, 30 տարի առանց օտարման իրավունքի կհատկացվի Մրգաշատ համայնքի 3-րդ փողոցի 2-րդ փակուղու թիվ 3 հասցեում գտնվող անշարժ գույքը, այդ թվում երկհարկանի առանձնատունը:
Մխիթարյանների ընտանիքի 12 անդամներից 9-ը մինչև 18 տարեկան երեխաներ են, որոնցից 3-ը՝ մինչև 5 տարեկան, 5-ը՝ դպրոցահասակ: Երեխաներից մեկը սովորում է Երևանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի քոլեջում:
Ընտանիքն առանց սեփականության իրավունքի մինչ այժմ բնակվել է Մրգաշատի նախկին հիվանդանոցի շենքում՝ 2 սենյակում: Ընտանիքը սոցիալապես անապահով է. մշտական եկամուտի աղբյուրը ընտանեկան նպաստն է՝ 83 հազար 500 դրամ:

Многодетная семья из села Мргашат Армавирской области Армении станет владельцем трехэтажного особняка 07/11/2013 14:39 | Лента новостей
С 13 июля вступит в силу решение Правительства РА от 6 июня, согласно которому администрации Армавирской области Армении будут выделены деньги с целью предоставления многодетной семье Мхитарянов трехэтажного особняка.
Исходя из этого, жителю сельской общины Мргашат Унану Мхитаряну для урегулирования квартирного вопроса семьи, состоящей из 12 членов, администрации Армавирской области будет выделено из резервного фонда Правительства в 2013г, 7 млн. 560 тыс. драмов.
Всем членам семьи на правах совладения будет предоставлена без права на отчуждение сроком на 30 лет недвижимость, расположенная по адресу тупик 2, ул, 3 сельской общины Мргашат, в том числе и трехэтажный особняк.
9 из 12 членов семьи Мхитарянов - дети в возрасте до 18 лет, из коих трое в возрасте до 5 лет, пятеро- школьного возраста. Один из детей учится в колледже.
Семья до этого без права на собственность проживала в двух комнатах, расположенных в здании бывшей больницы Мргашата. Семья социально необеспеченная. Основным источником доходов семьи Мхитарянов является семейное пособие в размере 83 тыс.500 драмов.