Գյումրիում հնչած կրակոցների ու դանակահարության դեպքով հարուցվել է քրեական գործ 07/11/2013   12:05  |  Քրեական խրոնիկոն
Գյումրիում երկու օր առաջ տեղի ունեցած զինված ընդհարման դեպքով ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112 հոդվածի 1-ին մասի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Հիշեցնենք, որ Հուլիսի 9-ին՝ ժամը 22.50-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Մուշի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ «որովայնի կտրած-ծակած թափանցող վնասվածք» ախտորոշմամբ Գյումրի քաղաքի Կամոյի փողոցի թիվ 51 տնից բուժօգնության է տեղափոխվել նույն տան բնակիչ, 1979 թ. ծնված Արթուր Գ.-ն։ Վերջինս, ըստ ոստիկանության հաղորդագրության,ի վիճակի չի եղել բացատրություն տալու:
Ոստիկանությանը հաջողվել էր պարզել, որ նա վնասվածքն ստացել է նույն օրը՝  ժամը 22.00-ի սահմաններում տան մոտ տեղի ունեցած վիճաբանության և քաշքշուկի ժամանակ անհայտ անձի կողմից:
Մեկնած օպերատիվ խումբը դեպքի վայրում հայտնաբերել էր ինքնաձիգի 7,62 մմ տրամաչափի 3 կրակված պարկուճ:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նշված տան մոտ կրակոցներն արձակել է նույն տան բնակիչ, 1955 թ. ծնված Աղվան Գ.-ն` իրեն պատկանող «Սայգա ՄԿ-03» տիպի 7.62 մմ տրամաչափի որսորդական հրացանից: Հրացանն առգրավված է:
Նշանակվել է դատաձգաբանական փորձաքննություն: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ Արթուր Գ.-ին վնասվածք պատճառած անձի ինքնությունը պարզելու և հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Выстрелы и поножовщина в Гюмри. В Полиции Армении возбуждено уголовное дело 07/11/2013   15:42  |  Криминальная хроника
По факту столкновений, имевших место в городе Гюмри два дня назад, в Полиции возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1ст. 112 и ч. 1ст. 235 УК РА.
Напомним, 9 июля в 22.50 из больницы в отдел Полиции Муша поступило сообщение о том, что с диагнозом “проникающее колото-резаное ранение брюшной полости” к ним доставлен житель города Гюмри Артур Г. 1979 г.р., проживающий по адресу ул. Камо, дом 51.
Полиции удалось выяснить, что он получил ранение в тот же день в районе 22.00 в ходе ссоры и потасовки с неизвестным, имевшей место возле дома.
Прибывшая на место происшествия оперативная группа обнаружила 3 стреляные гильзы автомата калибра 7.62 мм.
Благодаря предпринятым оперативно-розыскным мероприятиям выяснилось, что возле вышеупомянутого дома выстрелы произвел житель того же дома Агван Г. 1955 г.р. из принадлежащего ему охотничьего ружья марки “Сайга МК-03” калибра 7.62 мм. Ружье изъято.
Назначена судебно-баллистическая экспертиза. Предпринимаются меры по обнаружению и установлению личности лица, нанесшего Артуру Г. телесные повреждения.