Վրաստանում ձերբակալվել է անչափահաս աղջկան պղծած մի տղամարդ 07/05/2013   19:04  |  Միջազգային լրահոս
Վրաստանի արևելքում` Կախեթի տարածաշրջանում, ձերբակալվել է 54 տարեկան  մի տղամարդ, ով մեղադրվում  է  10-ամյա աղջկա նկատմամբ սեռական բնույթի գործողություններ կատարելու մեջ, - այսօր հաղորդագրություն է տարածել Վրաստանի ՆԳՆ-ն:
«Նախնական տվյալներով, Թեմուր Մ.-ն  Ցնորիի իր սեփական տանը 2013թ. հուլիսի 2-ին սեռական հարաբերությունների մեջ է մտել 2003թ.-ին ծնված աղջկա հետ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Հարուցվել է քրեական գործ Վրաստանի քրեական օրենսգրքի «Սեռական կապեր կամ սեռական  բնույթի գործողություններ անչափահասի նկատմամբ» հոդվածի հատկանիշներով:

В Грузии по обвинению в половой связи с 10-летней девочкой задержан 54 –летний мужчина 07/05/2013   19:14  |  Международные новости
Сотрудники полиции региона Кахети (Восточная Грузия) задержали 54-летнего мужчину по обвинению в половой связи с 10-летней девочкой, сообщает пресс-служба МВД Грузии в пятницу, 5 июля.
"По предварительной информации, Темур М. 2 июля 2013 года в собственном доме в Цнори вступил в половую связь с девочкой 2003 года рождения", - говорится в сообщении.
Следствие ведется по статье 140 УК Грузии – половая связь или иные действия сексуального характера в отношении несовершеннолетней, передает тот же источник.