Փրկարար ծառայության աշխատակիցը մեղադրվում է ՃՏՊ-ի մեջ 07/05/2013   12:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության աշխատակից Սոս Օհանյանի նկատմամբ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Վերջինս 2013թ. մայիսի 14-ին Երևան քաղաքի Նուբարաշենի խճուղում ոչ սթափ վիճակում ստեղծել է վթարային իրադրություն` բախվելով ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Էրեբունու բաժնի աշխատակից Ռոբերտ Աբրահամյանի վարած «Ֆիատ» և Արթուր Մանուկյանի վարած «Օպել» ավտոմեքենաներին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը, վթարի հետևանքով «Ֆիատ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդ Ռոբերտ Աբրահամյանը ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Էրեբունի» ԲԿ, որտեղ գիտակցության չգալով մահացել է, իսկ «Օպել» մակնիշի ուղևոր Տարիել Քիշմիրյանը ստացել է մարմնական վնասվածքներ, որոնք վերջինիս առողջությանը պատճառել են ծանր վնաս` կյանքին վտանգ սպառնացող: Սոս Օհանյանը մեղադրվել է ՀՀ ՔՕ-ի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
Քրեական գործը, մեղադրական եզրակացությամբ, հանձնվել է նախաքննության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին` մեղադրական եզրակացությունը հաստատելու և քրեական գործը դատարան ուղարկելու համար:

Ставший виновником смертельного ДТП сотрудник спасательной службы МЧС Армении предстанет перед судом 07/05/2013   15:03  |  Лента новостей
В Специальной следственной службе Армении завершилось предварительное расследование возбужденного в отношении сотрудника спасательной службы Армении Соса Оганяна. 14 мая 2013г. он, будучи в состоянии алкогольного опьянения, спровоцировал на Нубарашенском шоссе аварийную ситуацию, врезавшись в автомобиль “Фиат”, за рулем которого был сотрудник Эребунийского отдела Управления города Ереван Полиции РА Роберт Абрамян, а затем в  автомобиль марки “Опель”, которым управлял Артур Манукян.
Как сообщает Специальная следственная служба Армении, вследствие ДТП водитель автомобиля марки “Фиат” Роберт Абрамян с телесными повреждениями был доставлен в медцентр “Эребуни”, где, не приходя в сознание, скончался, а  пассажир автомобиля марки “Опель” Тариэл Кишмирян получил тяжелые травмы. Сосу Оганяну предъявлено обвинение по ч. 2ст. 242 УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Уголовное дело вместе с обвинительным заключением поручено прокурору, осуществляющему надзор над предварительным расследованием дела, для утверждения обвинительного заключения и передачи его в суд.