ՎՊ. ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը վերահսկողության արդյունքների վերաբերյալ որևէ առարկություն չի ներկայացրել 07/03/2013 18:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանը, խոսելով 2012 թվականի` ՎՊ տարեկան հաշվետվության մասին, հայտարարել է. «Էկոնոմիկայի նախարարությունում իրականացված վերահսկողության արդյունքների վերաբերյալ նախարարությունն ունեցել է առարկություններ և դրանք պաշտոնապես ներկայացրել է Վերահսկիչ պալատ»:
Վերոհիշյալի կապակցությամբ ՀՀ ՎՊ լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է.
«ՀՀ Վերահսկիչ պալատին և ՀՀ կառավարությանն ուղղված պաշտոնական գրություններով ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը վերահսկողության արդյունքների վերաբերյալ, ըստ էության, որևէ առարկություն չի ներկայացրել: Ավելին՝ ներկայացվել է հայտնաբերված խախտումների և թերությունների վերացման վերաբերյալ տեղեկատվություն և ժամանակացույց»:

КП Армении: “Минэкономики не представляло никаких возражений по поводу результатов контроля” 07/03/2013 19:39 | Лента новостей
Сегодня министр экономики Армении Ваграм Аветисян, говоря о годовом отчете КП за 2012г, заявил, что у Министерства возникли возражения касательно результатов контроля, проведенного в Минэкономики, которые ведомство представило официально в Контрольную палату.
Пресс-служба КП в связи с вышеупомянутым заявлением сообщает:
“Министерство экономики РА в адресованных Контрольной палате и Правительству официальных письмах не представляло, по сути, никаких возражений по поводу результатов контроля . Более того, было представлено информация и график касательно устранения выявленных нарушений и упущений.