Զանգվածային կռվի բոլոր ձերբակալված մասնակիցներն ազատ են արձակվել 06/29/2013   12:56  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայի հյուսիս-արևմտյան հատվածում բռնկված զանգվածային կռվի բոլոր ձերբակալված մասնակիցները ազատ են արձակվել, հաղորդում է «РИА Новости»-ն՝ հղում անելով ՆԳՆ Մոսկվայի քաղաքային վարչության մամլո ծառայությանը:
Գործակալությունը տեղեկացնում է, որ ուրբաթ երեկոյան տեղի ունեցած կոնֆլիկտային միջադեպն արձանագրվել է Ֆաբրիցիուսի փողոցում, թիվ 36 շենքի 1-ին մասնաշենքի մոտ:
«Բոլոր ձերբակալվածները ազատ են արձակվել: Երկու քաղաքացիների նկատմամբ կազմվել է վարչական զեկուցագիր՝ միգրացիոն օրենսդրությունը խախտելու համար: Այժմ որոշվում է անօրինական միգրացիա կազմակերպելու համար կապալառու կազմակերպության ղեկավարի նկատմամբ քրեական գործ հարուցելու հարցը»,- հաղորդել է ՆԳՆ վարչության մամլո-ծառայության ներկայացուցիչը:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի մայրաքաղաքի հյուսիս-արևմտյան հատվածում գտնվող հանրակացարանի մոտ տեղի ունեցած զանգվածային կռիվը բռնկվել էր հանրակացարանում բնակվող մերձավոր արտասահմանցի հյուրերի և նրանց կեցության օրինականությունն ստուգող «Մոսկվայի վահան» շարժման անդամների միջև:
Ոստիկանությունը ձերբակալել էր այդ միջադեպին մասնակցած 35 «մերձավոր արտասահմանցի» հյուրերի և «Մոսկվայի վահան» շարժման 25 անդամների:

Все задержанные участники массовой драки на северо-западе Москвы отпущены из полиции 06/29/2013 13:18 | Международные новости
Все участники конфликта на северо-западе Москвы, задержанные полицией в пятницу вечером, отпущены, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу ГУ МВД по Москве.
Вечером 28 июня поступило сообщение о том, что на улице Фабрициуса в районе первого корпуса дома 36 происходит массовая драка: позже было установлено, что представители общественного движения проверяли обоснованность проживания здесь граждан ближнего зарубежья, в результате чего произошел конфликт. В полицию были доставлены 35 человек, проживающих по указанному адресу, и 25 представителей организации.
"Все задержанные были отпущены из полиции. На двоих граждан были составлены административные протоколы за нарушение миграционного законодательства. Решается вопрос о возбуждении уголовного дела за организацию незаконной миграции по статье 322.1 УК РФ в отношении руководителя организации-подрядчика", — передает РИА Новости со ссылкой на представителя пресс-службы.