Ամուսինը խոստովանել է, որ ինքն է դանակահարել կնոջը 06/29/2013   16:26  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2013թ. հունիսի 28-ին Երևան քաղաքի «Մալաթիա» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Երևան քաղաքի Մալաթիայի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ որովայնի և կրծքավանդակի շրջաններում կտրած ծակած բազմաթիվ վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել 1984թ. ծնված Տաթևիկ Նիկողոսյանը, ով բնակվում է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Բաբաջանյան 33, բնակարան 23 հասցեում:
Նույն օրը` ժամը 24:00-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի Մալաթիայի բաժին ինքնակամ ներկայացել է Տ. Նիկողոսյանի ամուսինը` 39-ամյա Տիգրան Համբարձումյանը, ներկայացրել հանցագործության գործիք հանդիսացող դանակը և հայտնել է, որ 2013թ. հունիսի 28-ին` ժամը 23:00-ի սահմաններում, Բաբաջանյան 33 շենքի շքամուտքում դանակով բազմաթիվ վնասվածքներ է հասցրել կնոջը:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ ընտանեկան հարցերի շուրջ ծագած անբարյացակամ հարաբերությունների արդյունքում Տ.Համբարձումյանը, սպանելու դիտավորությամբ, 2013թ. հունիսի 28-ին` ժամը 23:00-ի սահմաններում, իր մոտ եղած դանակով կտրած ծակած թափանցող վերքերի ձևով բազմաթիվ վնասվածքներ է հասցրել կնոջ` Տ.Նիկողոսյանի որովայնի, կրծքավանդակի և դեմքի շրջաններում` վնասելով աջ և ձախ թոքերը, սիրտը, լյարդը, վերին վերջույթները, դեմքը, սակայն չի կարողացել ավարտին հասցնել իր դիտավորությունը, քանի որ միջամտել են Տ.Նիկողոսյանի քույրը և այլ անձինք, որի պատճառով Տ.Համբարձումյանը դեպքի վայրից դիմել է փախուստի:
Ստացած վնասվածքների հետևանքով Տ.Նիկողոսյանը հայտնվել է հեմոռագիկ տրավմատիկ շոկի մեջ: Կատարված անհետաձգելի բժշկական միջամտության շնորհիվ Տ.Նիկողոսյանի կյանքը փրկվել է:
Տ.Նիկողոսյանին դիտավորությամբ կյանքից զրկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Կատարվում է նախաքննություն:
2013թ. հունիսի 29-ին Տ.Համբարձումյանը ՀՀ քրեական օրենսգքրի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցանք կատարելու համար ներգրավվել է որպես կասկածյալ և ձերբակալվել:

В Ереване муж, напавший накануне с ножом на свою жену, явился с повинной в полицию 06/29/2013 17:14 | Актуальная тема
28 июня 2013г. из медцентра “Малатиа” в отдел полиции Малатии поступило сообщение о том, что с множественными колото-резаными ранениями в области брюшной полости к ним была доставлена Татевик Никогосян 1984 г.р., которая проживает в административном районе Малатия-Себастия г. Ереван по адресу ул. Бабаджаняна 33, кв. 23.
В тот же день в 24.00 в отдел полиции Малатии явился с повинной муж Т. Никогосян 39 –летний Тигран Амбарцумян и сдал орудие преступления – нож. Он рассказал, что 28 июня 2013г. в районе 23.00 в подъезде дома по улице Бабаджаняна 33 нанес ножом множественные ранения супруге.
В результате предпринятых неотложных следственных мероприятий, выяснилось, что на почве семейного конфликта Т. Амбарцумян, замышляя убийство своей жены, 28 июня 2013г. в районе 23.00 нанес своей жене множественные проникающие колото-резные ранения ножом в область брюшной полости, груди и лица, однако не сумел довести свой преступный замысел до конца, поскольку вмешались сестра Т. Никогосян и другие.Т.Амбарцумян, завидев их, пустился в бега.
От полученных ранений Т. Никогосян впала в геморрагический шок. Благодаря своевременному вмешательству врачей жизнь Т. Никогосян удалось спасти.
По факту попытки умышленного лишения жизни возбуждено уголовное дело по ч.1ст. 34-104 УК РА. Ведется предварительное расследование.
29 июня 2013г. Т. Амбарцумян был арестован по подозрению в совершении деяния, предусмотренного ч. 1ст. 34-104 УК РА.