Տարակարգի և կամավոր ատեստավորման միաժամանակյա կիրառությամբ 300-400 հազ. դրամ աշխատավարձ է ստանում ավելի քան 1600 ուսուցիչ, 500 ուսուցիչ ստանում է ավելի քան 400 հազ. դրամ. Անդրեասյան
Լոս Անջելեսում բնական հրդեհի տարածքը հասել է 1344 հեկտարի
Բացահայտվել է կաշառակերության դեպք 06/28/2013 12:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունիսի 27-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 21 դեպքից բացահայտվել է 20-ը, խարդախության 5 դեպքից՝ 4-ը, կաշառակերության՝ 1 և յուրացման կամ վատնման 2 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է նաև գողության 3 դեպք:
Ոստիկանության տեղեկացմամբ՝ նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի՝ 1, խարդախության և գողության 2-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար. 1 մարդ զոհվել է, 23-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная сводка полиции Армении: раскрыт факт взяточничества 06/28/2013   12:36  |  Лента новостей
Согласно оперативной сводке Полиции Армении, в период с 27 июня по 28 июня из зафиксированных в республике 21 одного случая нанесения телесных повреждений раскрыто 20, из 5 случаев мошенничества – 4, выявлены также один факт взяточничества и два случая присвоения или растраты. Раскрыто также 3 случая воровства.
Из зарегистрированных ранее преступлений раскрыт 1 случай кражи и по 2 случая мошенничества воровства.
По сообщениям Полиции, за минувший день в республике было зарегистрировано 11 ДТП, 1 человек погиб, 23 получили телесные повреждения разной степени тяжести.