Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը Ստոկհոլմում է 06/27/2013 10:22 | ԼՐԱՀՈՍ
2013թ. հունիսի 26-ից 28-ը Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմ է մեկնել ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի գլխավորած պատվիրակությունը` ՆԱՏՕ-ի ռազմական գործընկերների ամենամյա ռազմավարական համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Համաժողովն անցկացվում է Հյուսիսատլանտյան Դաշինքի Վերափոխումների ռազմավարական հրամանատարության հովանու ներքո:
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, «Գործընկերության հեռանկարները» խորագրով համաժողովը, որը նախագահում է վերափոխումների դաշնակցային հրամանատար, գեներալ Ժան Պոլ Պալոմերոսը (Ֆրանսիայի ՌՕՈւ), նպատակաուղղված է միջազգային անվտանգության նորահայտ մարտահրավերների և դրանց համատեղ լուծումների որոնման շուրջ կարծիքների փոխանակմանը:

Делегация во главе с начальником Генштаба ВС Армении отбыла в Стокгольм для участия в стратегической конференции партнеров НАТО 06/27/2013   10:42  |  Лента новостей
Делегация Министерства обороны Армении во главе с начальником Генштаба ВС РА генерал-полковником Юрием Хачатуровым отбыла 26 июня с трехдневным визитом в Стокгольм для участия в ежегодной стратегической конференции партнеров НАТО. Конференция проводится под патронатом стратегического командования Североатлантического союза.
Как сообщают в управлении информации и по связям с общественностью МО РА, конференция под названием “Перспективы сотрудничества”, на которой председательствует главнокомандующий НАТО по трансформации, французский генерал Жан-Поль Паломерос, нацелена на обмен мнениями по поводу новых вызовов международной безопасности и поиска совместных решений.