Անպարկեշտ առաջարկ է արել և հեռացել, իսկ հետո՝ տուգանվել 06/27/2013   12:35  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
2013թ. մայիսի 1-ին ՀՀ ոստիկանության Քննչական գլխավոր վարչության Երևանի քննչական վարչության Կենտրոնականի քննչական բաժնում հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելը, ոմն Նեքսեթի կողմից բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելու դեպքի առթիվ:
Հետագայում պարզվել է, որ «ոմն Նեքսեթ»-ը Վրաստանի Հանրապետության քաղաքացի, Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտի բռնցքամարտի բաժնի 1-ին կուրսի 20-ամյա ուսանող Մեկսետ Սարգսյանն է:
14.05.2013թ. Մեկսետ Սարգսյանը ինքնակամ ներկայացել է ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կենտրոնականի բաժնի Մարաշի բաժանմունք։ Նրան մեղադրանք է առաջադրվել, ըստ որի նա 2013թ. ապրիլի 30-ին, ժամը 22։30-ի սահմաններում բնակչուհու կամքին հակառակ, նրա բնակարանի անձեռնմխելիության իրավունքը խախտելով, բաց պատուհանից ապօրինի մուտք է գործել նրա տուն, առաջարկել սեռական հարաբերություն ունենալ իր հետ, սակայն մերժում ստանալուց հետո հեռացել է։
Մ. Սարգսյանը ոստիկանություն է ներկայացել մեղայականով, իրեն լիովին մեղավոր ճանաչել և նախաքննության ընթացքում տվել ինքնախոստովանական ցուցմունքներ` հայտարարելով, որ անկեղծորեն զղջում է կատարածի համար։
Դատարանում նույնպես ամբաստանյալը հայտարարել է, որ ինքն համաձայն է մեղադրանքի հետ և դատաքննությունն անցկացնել արագացված կարգով՝ դատարանը բավարարել է միջնորդությունը:
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը՝ դատավոր Մ. Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, ամբաստանյալ Մեկսետ Սարգսյանին մեղավոր է ճանաչել Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցանքում և դատապարտել տուգանքի` նվազագույն աշխատավարձի ութսունապատիկի` 80.000 ՀՀ դրամ գումարի չափով։

Студент Армянского института физкультуры проник в дом девушки и предложил ей заняться сексом 06/27/2013   13:01  |  Актуальная тема
1 мая 2013г. в Центральном следственном управлении следственного управления г. Ереван Главного следственного управления Полиции РА было возбуждено уголовное дело по ч.1ст. 147 УК РА – “нарушение неприкосновенности жилища”. Деяние было совершено неким Нексетом.
Впоследствии выяснилось, что "некто Нексет“ - гражданин Грузии, 20 –летний студент первого курса боксерского отдела Армянского государственного института физической культуры Мексет Сарсгян.
14.05.2013г. Мексет Саргсян добровольно явился в отделение Мараша Центрального управления города Ереван. Ему было предъявлено обвинение, согласно которому он 30 апреля 2013г. в районе 22.30 вопреки воле жительницы, нарушив неприкосновенность ее жилища, проник через открытое окно к ней в дом, предложил ей вступить с ним в половую связь, однако, получив отказ, скрылся с места происшествия.
М. Саргсян явился в полицию с повинной, признал себя виновным и в ходе предварительного расследования дал признательные показания, заявив, что искренне раскаивается в содеянном.
В суде он также заявил, что согласен с предъявленным ему обвинением и просил суд о рассмотрении дела в порядке ускоренной процедуры судебного разбирательства. Суд удовлетворил ходатайство.
Суд общей юрисдикции первой инстанции административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи М. Мартиросяна признал подсудимого Мексета Саргсяна виновным в совершении деяния, предусмотренного ч.1ст. 147 УК РА, и приговорил его к штрафу в размере 80 –кратной минимальной заработной платы – 80 тыс. драмов.