Պռոշյանի գյուղապետի ընտրություններին առաջադրված 5 թեկնածուներից մեկն ինքնաբացարկ է հայտնել 06/25/2013   18:58  |  Ընտրական իրավունք
Կոտայքի մարզի թ.26 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովն այսօր՝ հունիսի 25-ին, գրանցել է Պռոշյան համայնքի ղեկավարի հուլիսի 14-ին կայանալիք արտահերթ ընտրություններին սահմանված ժամկետում ինքնաառաջադրված 5 թեկնածուներից 4-ին՝ Պռոշյան համայնքի ղեկավարի տեղակալ, ՀՅԴ անդամ Վովա Սահակյանին, ՀՀԿ անդամ Արթուր Մուրադյանին և անկուսակցականներ՝ «ՀՀ Նախագծերի պետական արտագերատեսչական փորձաքննություն» ՓԲԸ գլխավոր մասնագետ Ալեքսան Ալեքսանյանին, «ԴԵԼԻԿՏ» ՍՊԸ տնօրեն Ցոլակ Գրիգորյանին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը, ինքնաառաջադրված՝ Պռոշյանի գյուղապետարանի կրտսեր մասնագետ, անկուսակցական  Գալուստ Մկրտչյանն ինքնաբացարկ է հայտնել:
Շիրակի մարզի թ.35 ԸԸՀ-ն գրանցել է Հովիտ համայնքում հուլիսի 14-ին կայանալիք արտահերթ ընտրություններին առաջադրված ՀՀԿ անդամ Ավետիք Սերոպյանին և անկուսակցական, գյուղի անասնաբույժ Ռազմիկ Հակոբյանին: Ա. Սերոպյանն առաջադրվել է ՀՀԿ-ի կողմից, իսկ Ռ.Հակոբյանն ինքնաառաջադրվել է:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն՝ թեկնածուների նախընտրական քարոզչությունը կմեկնարկի հուլիսի 2-ին և կտևի մինչև հուլիսի 12-ի ժամը 24-ը:

Один из пяти претендентов на пост главы сельской общины Прошян Котайкской области Армении взял самоотвод 06/25/2013   19:32  |  Избирательное право
Окружная избирательная комиссия N26 Котайкской области Армении сегодня в установленные сроки зарегистрировала для участия в предстоящих 14 июля внеочередных выборов главы сельской общины Прошян из 5 самовыдвинувшихся кандидатов четверых: заместителя главы села Прошян, члена АРФ “Дашнакцутюн” Вову Саакяна, члена РПА Артура Мурадяна и беспартийных кандидатов: главного специалиста ЗАО “Государственная Вневедомственная Экспертиза Проектов Республики Армения” Алексана Алексаняна и директора ООО “Деликт” Цолака Григоряна.
Как сообщила ИА “ФактИнфо” пресс-секретарь ЦИК Армении Эрмине Арутюнян, младший специалист сельской администрации Прошян беспартийный Галуст Мкртчян, выставивший ранее свою кандидатуру в порядке самовыдвижения, объявил о самоотводе.
Окружная избирательная комиссия N35 Ширакской области Армении сегодня в установленные сроки зарегистрировала для участия в предстоящих 14 июля внеочередных выборов главы сельской общины Овит члена РПА Аветика Серопяна и беспартийного, сельского ветеринара Размика Акопяна. А. Серопян выдвинулся от Республиканской партии Армении, а Р. Акопян баллотируется на пост главы сельской общины в порядке самовыдвижения.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, предвыборная кампания кандидатов стартует 2 июля и продлится до 24.00 12 июля.
Напомним, избранный по итогам состоявшихся 23 сентября 2012г. выборов главы сельской общины Прошян бывший староста села Грач Мурадян был убит 2 апреля напротив здания сельской администрации, а бывший староста села Овит Самвел Петросян 27 февраля скоропостижно скончался.