ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ստրասբուրգ 06/24/2013 12:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպայի Խորհրդի նախարարների կոմիտեում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության ստանձնման կապակցությամբ հունիսի 26-ից 27-ը աշխատանքային այցով Ստրասբուրգ կմեկնի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը:
Ինչպես տեղեկացնում են ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Ստրասբուրգում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպումներ կունենա Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Ժան Կլոդ Մինյոնի, Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի նախագահ Դին Շպիլմանի հետ:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 24-ից 28-ը կայանալիք ԵԽ Խորհրդարանական վեհաժողովի ամառային նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Ստրասբուրգում է նաև Վեհաժողովում ԱԺ պատվիրակությունը՝ Դավիթ Հարությունյանի գլխավորությամբ:
Այսօր՝ հունիսի 24-ին, ԵԽ Նախարարների կոմիտեում Հայաստանի նախագահության շրջանակներում, ԵԽԽՎ նստաշրջանում ուղերձով հանդես կգա ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: Նա կպատասխանի նաև ԵԽԽՎ պատվիրակների հարցերին:

Делегация во главе со спикером парламента Армении отправится я с рабочим визитом в Страсбург 06/24/2013   13:01  |  Лента новостей
26-27 июня в рамках председательства РА в Комитете министров Совета Европы состоится рабочий визит в Страсбург делегации НС РА во главе с Председателем НС О.Абраамяном.
В Страсбурге спикер НС РА встретится с Председателем ПАСЕ Жан-Клодом Миньоном, Генеральным секретарем СЕ Торбьорном Ягландом, председателем Европейского Суда по правам человека Дином Шпильманом.
Сегодня в Комитете министров Совета Европы в рамках председательства Армении в СЕ на летней сессии ПАСЕ выступит с посланием министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян. Он также ответит на вопросы делегатов ПАСЕ.