Տղամարդու գլխատման մեջ կասկածվում են ոչ թե շրջանավարտները, այլ` երեք ուրիշ անչափահասներ 06/24/2013   18:46  |  Միջազգային լրահոս
Մոսկվայի ոստիկանները «տաք» հետքերով  մի քանի մարդ են  ձերբակալել, ովքեր կասկածվում են մի տղամարդու դաժան սպանության մեջ:
Տուժածի մարմինը հայտնաբերվել է Իզմայլովոյի շրջանի Պերվոմայսկի փողոցում:
«newsru.com» կայքը գրում է, որ լրատվամիջոցներն ավելի վաղ հաղորդել էին, որ ձերբակալվածների մեջ կան այդ գիշեր տեղի ունեցած դպրոցական ավարտական երեկույթի մասնակից պատանիներ: Սակայն ՌԴ ՆԳՆ-ում այդ լուրը հերքել են և նշել, որ շրջանավարտների տոնը, ընդհանուր առմամբ, անցել է հաջող:
Իսկ տղամարդու սպանության գործով ձերբակալվածները, ըստ «interfax»-ի,  երեք երիտասարդներ  են, ովքեր «ոչ մի առնչություն չունեն մայրաքաղաքի դպրոցականների հետ»:
Գլխավոր կասկածյալը 1995թ ծնված մի երիտասարդ է, ով ոչ մի տեղ չի աշխատում կամ սովորում և ով ավելի վաղ հեռացվել է ուսումնարանից:
Երկրորդ ձերբակալվածը, ով ըստ նախնական տեղեկությունների տղամարդուն մինչև սպանելը ծեծի է ենթարկել, հասակակից է   առաջին կասկածյալին և աշխատում է խանութում՝  որպես առաքիչ:
Երրորդ ձերբակալվածը, ով մոտ 20 տարեկան է, առայժմ հանդիսանում է վկա: Նա աշխատում է գործարանում:
Ինչպես նշում է ՌԴ Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքը, երեք ձերբակալվածներն էլ անչափահասներ են:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ իրավապահ մարմիններում գտնվող աղբյուրներից «interfax»-ը  տեղեկացել էր, որ սպանության կասկածանքով  ձերբակալվել և «ՆԳՆ «Հյուսիսային Իզմայելովոյի» բաժին բերման են ենթարկվել հինգ պատանիներ՝ Մոսկվայի դպրոցների շրջանավարտներ, ովքեր, համաձայն նույն աղբյուրի, «...արդեն տալիս են խոստովանական ցուցմունքներ»:

В Москве задержаны несколько подозреваемых в обезглавливании мужчины. МВД опровергло причастность выпускников к зверскому убийству 06/24/2013   19:01  |  Международные новости
Столичные полицейские по горячим следам задержали нескольких человек, которые подозреваются в зверском убийстве мужчины. Обезглавленный труп потерпевшего был брошен на Первомайской улице в Измайлово. В прессе появилась информация, что среди задержанных есть участники выпускного бала, проходившего как раз минувшим вечером, однако официально в МВД это опровергли и заявили, что праздник удался. Об этом сообщает информационный портал newsru.com .
В связи с убийством были задержаны трое молодых людей, передает "Интерфакс" со ссылкой на пресс-службу ГУ МВД по Москве. Причем в ведомстве подчеркнули, что они "не имеют никакого отношения к столичным выпускникам".
Главным подозреваемым является юноша 1995 года рождения, который нигде не работает и не учится. Ранее он был отчислен из училища.
Второй задержанный, который, по предварительным данным, избивал мужчину перед убийством, - это ровесник первого подозреваемого, работающий курьером в магазине.
Третий задержанный, которому исполнилось около 20 лет, пока является свидетелем. Он работает на заводе.
Все трое задержанных являются несовершеннолетними, передает newsru.com со ссылкой на официальный сайт СК РФ.
Между тем источник в правоохранительных органах ранее утверждал, что по подозрению в убийстве были задержаны "пятеро выпускников московских средних школ, которые уже дают признательные показания". Задержанные были доставлены в ОМВД "Северное Измайлово", пишет newsru.com.