Վաղը Սուրենավանում նոր գյուղապետ կընտրեն 06/22/2013   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վաղը՝ հունիսի 23-ին, ժամը 8-ից 20-ը, Սուրենավանում կանցկացվի գյուղապետի արտահերթ ընտրության քվեարկությունը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, գյուղապետի պաշտոնին հավակնում են երկու թեկնածուներ՝ ոչ մի տեղ չաշխատող, ՀՀԿ անդամ Կարո Կարապետյանը և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Վազգեն Ղազարյանը, ով մարտի 19-ին Երևան-Երասխավան ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացած նախկին գյուղապետ Վարդգես Ղազարյանի հարազատ եղբայրն է:
Սուրենավանի համայնքի ղեկավարի ընտրությունն անցկացնելու համար ձևավորված է մեկ ընտրատեղամաս: Ըստ գյուղապետի նախորդ՝ 2012թ.-ի սեպտեմբերի 9-ի ընտրությունների արդյունքների արձանագրության, Սուրենավանի ընտրողների ընդհանուր թիվը 1 953 է:
Ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի համաձայն՝ թ.18 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը քվեարկության նախնական արդյունքները կամփոփի հունիսի 24-ին՝ մինչև ժամը 14-ը: Ընտրությունների արդյունքները կամփոփվեն հունիսի 28-ին:

В общине Суренаван Араратской области Армении завтра пройдут внеочередные выборы сельского старосты 06/22/2013   13:19  |  Лента новостей
В сельской общине Суренаван Араратской области Армени сегодня “День тишины”.
Завтра, 23 июня, с 08.00 до 20.00 в Суренаване пройдет голосование на внеочередных выборах сельского старосты.
Как уже ранее сообщали ИА “ФактИнфо”, на пост главы сельской общины Суренаван претендуют два кандидата: безработный, член РПА Каро Карапетян и член партии “Процветающая Армения” Вазген Казарян, который является родным братом бывшего главы сельской общины Суренаван, 51-летнего Вардгеса Казаряна, скончавшегося 19 марта сего года в ДТП на трассе Ереван-Ерасхаван.
Для проведения выборов главы сельской общины Суренаван сформирован один избирательный участок. Согласно протоколу итогов прошедших 9 сентября 2012г. выборов старосты села, общее число избирателей Суренавана – 1 953 человека.
Согласно календарному плану основных мероприятий по подготовке и проведению выборов, окружная избирательная комиссия N18 подведет предварительные итоги голосования 24 июня до 14.00 по местному времени. Результаты выборов будут обобщены 28 июня.