Ձերբակալվել է անորոշ զբաղմունքի տեր Հայկ Վարդանյանը 06/21/2013 16:02 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, սույն թվականի հունիսի 20-ին, ձերբակալվել է Երևան քաղաքի բնակիչ, անորոշ զբաղմունքի տեր Հայկ Սուրիկի Վարդանյանը: Այդ մասին տեղեկացնում են ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնից:
Հայկ Վարդանյանը քաղաքացի «Ա»-ին, ՀՀ ԱԱԾ Սահմանապահ զորքերի «Զվարթնոց» օդանավակայանի հսկիչ-անցագրային կետում ծառայության անցնելու հարցում իբր աջակցություն ցուցաբերելու համար, վերջինիցս պահանջել և ստացել է 3.000 ԱՄՆ դոլար գումար:
ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով /կաշառք ստանալու պատրվակով խարդախություն/:
Քննությամբ պարզվել է նաև, որ Հայկ Վարդանյանը ակտիվ ներգրավված է կեղծ արտոնագրերի և անձնագրերի պատրաստման և իրացման մեջ:

Житель Еревана Айк Варданян арестован за мошенничество под предлогом получения взятки в 3тыс долларов 06/21/2013   16:25  |  Лента новостей
В результате предпринятых СНБ РА оперативно-розыскных мероприятий, 20 июня сего года был арестован житель Еревана без определенного рода занятий Айк Сурикович Варданян. Об этом сообщает пресс-служба СНБ Армении.
Айк Варданян якобы за содействие гражданину А. в вопросе перехода на службу в Контрольно-пропускной пункт аэропорта “Звартноц” пограничных войск СНБ РА, потребовал и получил от него 3 000 тыс. долларов.
В Следственном управлении СНБ РА было возбуждено уголовное дело по признакам деяния, предусмотренного ч.2ст. 178 УК РА – “мошенничество под предлогом получения взятки”.
В ходе расследования выяснилось, что Айк Варданян активно вовлечен в изготовление и сбыт фальшивых лицензий и паспортов.