Պաշտոնանկություններ Նոյեմբերյանի զորամասում 06/20/2013   17:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մայիսի 15-ին Նոյեմբերյանի զորամասում ժամկետային զինծառայող Լյուքս Ստեփանյանի սպանության և Հրաչիկ Սարգսյանին ծանր մարմնական վնասվածք հասցնելու միջադեպի հետևանքով պաշտոնանկ են եղել թվով 6 ԶՈւ պաշտոնյաներ: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Ծառայողական քննության արդյունքում պարզվել է, որ տվյալ մարտկոցի հրամանատարը դեպքի պահին պահակատանը չի եղել: Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ չի բացառվում, որ նա քրեական պատասխանատվության ենթարկվի:
Պաշտոնանկ են եղել մասնավորապես տվյալ գնդի հրամանատարի տեղակալը, շտաբի պետը, անձնակազմի գծով տեղակալը, դիվիզիոնի հրամանատարը և իր 2 տեղակալները: «Բացի պաշտոնանկություններից որոշ պաշտոնյաների պաշտոններն էլ իջեցվել են»,- ասաց ՊՆ մամուլի խոսնակը:
11:36 20/06/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԱ-ն պարզաբանումներ է ակնկալում պաշտպանության նախարարությունից
17:54 05/06/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀրազենային վնասվածք ստացած զինծառայողը չի շարունակի պարտադիր զինվորական ծառայությունը

Уволены шестеро чиновников одной из воинских частей Ноэмберяна, где был убит рядовой Люкс Степанян 06/20/2013   18:01  |  Актуальная тема
15 мая сего вследствие инцидента, в ходе которого в Нэмберянской воинской части был убит солдат срочной службы Люкс Степанян и тяжело ранен Грачья Саргсян, были отстранены от должности 6 высокопоставленных лиц ВС РА. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
В результате служебного расследования выяснилось, что командир данной батареи в момент инцидента не находился в караульном помещении. По словам Арцруна Ованнисяна, не исключено, что он будет привлечен к уголовной ответственности.
“Были уволены, в частности, заместитель командира данного полка, начальник штаба, заместитель по линии персонала, командир дивизиона и его два заместителя. Помимо увольнений, некоторых понизили в должности”, - сообщил пресс-секретарь МО РА.