«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի ցմահ դատապարտյալն ինքնասպան է եղել 06/20/2013 17:07 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հունիսի 19-ին՝ ժամը 20:40-ին, ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի ցմահ դատապարտյալ Մանվել Արմենի Հազրոյանը՝ պատժախցում, ծածկոցի բարակ կտրած շերտակտորով կախվելով ինքնասպանություն է գործել:
ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի տեղեկացմամբ՝ Մանվել Հազրոյանը պատժախուց է տեղափոխվել 11.06.2013թ. աշխատակիցների օրինական պահանջները չկատարելու համար և նրա նկատմամբ կիրառվել էր կարգապահական տասնօրյա տույժ:
08.08.1991թ-ին ծնված Մանվել Արմենի Հազրոյանին ցմահ ազատազրկման է դատապարտել Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը 11.11.2011թ. ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 2-րդ մասի 1 կետով, 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 365 հոդվածի 1 մասով:

Пожизненно заключенный УИУ “Нубарашен” покончил жизнь самоубийством 06/20/2013 17:29 | Актуальная тема
19 июня в 20.40 пожизненно заключенный УИУ “Нубарашен” Манвел Арменович Газроян в камере покончил жизнь самоубийством.
По сообщениям управления по связям с общественностью уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении, Манвел Газроян был перемещен в карцер 11.06.2013 г. за невыполнение законных требований сотрудников и в его отношении было применено десятидневное дисциплинарное взыскание.
Манвела Газрояна 08.08.1991г.р, суд общей юрисдикции Сюникской области Армении приговорил 11.11.2011г. к пожизненному заключению по п.1.ч.2ст.104, п.1ч.2 ст.34-104 и ч.1 ст.365 Уголовного кодекса Армении.