Ինսուլինի հերթական խմբաքանակը բաշխվել է 06/19/2013 12:10 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ առողջապահության նախարարի 2013 թվականի հունիսի 18-ի թիվ 1689-Ա հրամանով հաստատվել է Երևանի և մարզերի բժշկական բոլոր հաստատություններին հատկացվող ինսուլինային սրվակների բաշխացուցակը` մեկ ամսվա կտրվածքով: Բուժհաստատություններն իրենց մոտ հաշվառված հիվանդներին անհրաժեշտ քանակի ինսուլինային սրվակները պետք է ստանան Մարդասիրական օգնության հանրապետական կենտրոնից։
Նախարարությունն ինսուլին ստացող շաքարային դիաբետով հիվանդներին հորդորում է տեղերում դեղի հատկացման գործում խոչընդոտների հանդիպելու դեպքում ահազանգել թեժ գիծ` 010-52-88-72 հեռախոսահամարով։

Медучреждения республики получат очередную партию инсулина - Минздрав Армении 06/19/2013   12:38  |  Лента новостей
Медучреждениям республики выделена очередная партия инсулина.
По указу министра здравоохранения армении 1689-А от 18 июня 2013г. утвержден список распределения инсулина в ампулах, выдаваемого сроком на месяц всем ереванским и областным медицинским учреждения. Медучреждения должны получить необходимое количество препарата, выдаваемого стоящим у них на учете пациентам, в Республиканском центре гуманитарной помощи.
Минздрав Армении призывает больных сахарным диабетом в случае возникновения проблем с выдачей препарата звонить по телефону “Горячей линии” 010-52-88-72.