«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: «Աշտարակի քաղաքապետը կրիմինալի մասին» 06/18/2013 09:18 | Մամուլ
Հունիսի 2-ին Աշտարակի ձորի Վարազի ձորի տեղանքում միջադեպ է տեղի ունեցել: Այս մասին գրում է թերթը` հավելելով, որ մի խումբ քաղաքացիներ հանգստանալու նպատակով գնացել են նշված վայրը: Նրանց է մոտեցել Աշտարակ քաղաքի բնակիչ Բաբկեն Գալստյանն ընկերների հետ և հայտնել, որ «էդ տեղանքի տերն ու տիրակալն ինքն է» և որ պետք է վճարումներ կատարեն: Լարված իրավիճակը փորձել է փրկել ԱԱԾ սպա, փոխգնդապետ Հակոբ Սիլիզյանը, ով պատահաբար է դեպքի վայրում եղել: Նա հանգստացրել է երիտասարդին, ձեռքից վերցրել զենքը:
Ավելի ուշ, ինչպես նշում է թերթը, երիտասարդները հաշվեհարդար են տեսել սպայի հետ. մտնելով վերջինիս տան բակ` ծեծի են ենթարկել նրա 80-ամյա հորը, սպառնացել ընտանիքի մյուս անդամներին և պահանջել վերադարձնել զենքը:
Կատարվածի շուրջ թղթակիցը զրուցել է Աշտարակի քաղաքaպետ Արմեն Անտոնյանի հետ, ով, անդրադառնալով հունիսի 2-ին տեղի ունեցած միջադեպին, կարծիք է հայտնել, որ Աշտարակ քաղաքում քրեական տարրեր չկան ու պետք չէ «լուն դավա սարքել»:

“Жоговурд”:”В Аштараке избит офицер СНБ Армении и его отец” 06/18/2013   09:56  |  Пресса
“Группа граждан приехала на отдых в ущелье. К ним подошел житель города Аштарак Бабкен Галстян с друзьями и заявил, что он владелец этой территории, и необходимо заплатить. Разрядить накалившуюся обстановку попытался офицер Службы национальной безопасности Акоп Аилизян. Он угомонил молодых людей, отнял у них оружие. Позднее молодые люди учинили расправу над офицером, войдя во двор его дома, они избили А. Аилизяна и его 80-летнего отца и потребовали вернуть оружие”, - пишет газета.
Мэр города Аштарак Армен Антонян в беседе с корреспондентом издания заявил, что в городе Аштарак нет криминальных элементов и что не надо делать из муха слона”.
Полностью статью Вы можете прочитать в сегодняшнем номере газеты “Жаманак” - 18.06.2013г.
09:53 15/06/2013  |  Пресса“Грапарак”: ”Почему не понес наказание директор компании “Евромоторс?”
09:32 05/06/2013  |  Пресса“Жоговурд”:“Тигран Мукучян опроверг информацию о возможном назначении его супруги нотариусом Центрального округа”