Եվրոպայի բնակչությունը 2011թ.-ի ներգաղթի հաշվին ավելացել է 2,5 մլն. մարդով 06/18/2013   18:57  |  Միջազգային լրահոս
Փախստականների և միգրացիայի հարցերով եվրոպական հանձնաժողովը իր հաշվետվության մեջ հայտարարել է, որ 2011թ. Եվրոպական Միությունում բնակության իրավունք են ստացել ուկրաինացիները:
Եվրահանձնաժողովի տվյալներով` այդ թվականին ԵՄ-ում հիմնական բնակության իրավունք են ստացել 204 հազար ուկրաինացի:
Երկրորդ տեղում ՝ ամերիկացիներն են (189 հազար մարդ), երրորդում  Հնդկաստանից տեղափոխված միգրանտներն են (մոտ 179 հազար մարդ), չորրորդ տեղում Չինացիններն են, իսկ հիգերորդում՝ մարոկկոյացիները:
Ընդհանուր առմամբ` 2011թ. ԵՄ-ում բնակության իրավունք են ստացել 2,5 մլն. մարդ: Այս մասին հաղորդում  է BBC-ն:
12:37 27/09/2012  |  ԼՐԱՀՈՍԵՄ-ն Հայաստանին կտրամադրի 43.1 միլիոն եվրոյի աջակցություն
18:24 18/09/2012  |  Միջազգային լրահոսԴատարանը տուգանել է պատգամավորին` ԵՄ նախագահին թրջված լաթի հետ համեմատելու համար

Население Евросоюза растет за счет мигрантов. Больше всего разрешений на проживание в ЕС в 2011г. получили украинцы 06/18/2013   20:22  |  Международные новости
Еврокомиссия по вопросам миграции и беженцев в своем отчете заявила, что в 2011 больше всего разрешений на проживание в ЕС получили украинцы, пишет Би-би-си.
Агентство со ссылкой на данные Еврокомисcии, сообщает, что постоянное проживание в ЕС в том году получили около 204 тысяч украинцев.
На втором месте - американцы (189 тыс.), на третьем - мигранты из Индии (около 179 тыс.), четвертое и пятое заняли, соответственно, Китай и Марокко.