Ահաբեկչության հետևանքով զոհվել է մոտ 60 սիրիացի զինվոր 06/17/2013 19:14 | Միջազգային լրահոս
Պայթուցիկներով լցված ավտոմեքենայի պայթյունի հետևանքով Հալեպ քաղաքի մոտ զոհվել է սիրիական բանակի նվազագույնը 60 զինվոր: Այս մասին այսօր հաղորդագրություն է տարածել միջարաբական «Ալ Ջազիրա» հեռուստաալիքը:
«interfax»-ը նշում է , որ պայթյունը տեղի է ունեցել զինվորական օբյեկտի հարևանությամբ` Դուվաիրնա բնակավայրում` Հալեպի օդանավակայանի մոտ:
«Ալ Ջազիրա» հեռուստաալիքի տվյալներով` ահաբեկչությունը կազմակերպել է «Ալ Քաիդայի» հետ կապեր ունեցող ծայրահեղական մի խմբավորում:
Ըստ նույն աղբյուրի, որը հղում է անում Մուհամմեդ ալ Հադի անունով մի տեղացի ակտիվիստի, մեքենայում եղել է 6 տոննա պայթուցիկ:

Вблизи Алеппо взорвался нашпигованный взрывчаткой автомобиль. Погибли около 60 солдат сирийской армии 06/17/2013   20:03  |  Международные новости
Подрыв начиненного взрывчаткой автомобиля унес жизни не менее 60 солдат сирийской армии вблизи города Алеппо на севере Сирии, сообщает агентство “Интерфакс” со ссылкой на межарабский телеканал "Аль-Джазира",
Взрыв произошел рядом с военным объектом в населенном пункте Дуваирина вблизи аэропорта Алеппо. По данным телеканала, теракт организовала связанная с "Аль-Каидой" экстремистская группировка.
Как сообщила "Аль-Джазира" со ссылкой на местного активиста Мухаммеда аль-Хади, в автомобиле было шесть тонн взрывчатки.