«ՀՐԱՊԱՐԱԿ»: «Ինչո՞ւ չի պատժվում «Եվրոմոթորս»-ի տնօրենը» 06/15/2013 09:29 | Մամուլ
Ըստ թերթի` տնօրենը շարունակում է ազատության մեջ հանգիստ խղճով ապրել, մինչդեռ 2012թ. նոյեմբերի 25-ին նա ծեծի էր ենթարկել Հայկազ Խաչատրյանին, ով այնուհետև հիվանդանոցում մահացել էր:
Հ.Խաչատրյանը, փաստորեն, այդպես էլ դուրս չէր գրվել հիվանդանոցից և այդ ընթացքում նաև ուղեղի կաթված էր ստացել:
Թերթի պատմելով` դեպքը տեղի էր ունեցել Ա.Եգորյանի մոր ծննդյան օրը, երբ նրանց տանը կազմակերպված խնջույքի ժամանակ հարևանը` Հ.Խաչատրյանի որդին, լուսադեմին բարձրացել էր հարևան Ա.Եգորյանի մոր բնակարան և բողոքել էր մինչև լույս հնչող բարձր երաժշտությունից:
Արդյունքում` փորձել էին պատժել երիտասարդին, սկսվել է քաշքշուկ և միջանցքում բարձրացած աղմուկից տանից դուրս է եկել երիտասարդի հայրը` Հ.Խաչատրյանը: Ծեծկռտուքի ժամանակ Ա.Եգորյանը հրել է Հ.Խաչատրյանին, որի հետևանքով վերջինիս գլուխը դիպել է պատին:
Թերթը նշում է, որ Ա.Եգորյանը Փայլակ Հայրապետյանի եղբոր որդին է:
Ոստիկանությունը փաստի առթիվ հարուցել էր քրեական գործ: Երեկ թղթակիցը հետաքրքրվել է, թե ինչ ընթացքում է գործը, սակայն ոստիկանությունից պատասխանել են, որ նախաքննությունը շարունակվում է:

“Грапарак”: ”Почему не понес наказание директор компании “Евромоторс?” 06/15/2013   09:53  |  Пресса
В центре внимания газеты директор компании “Евромоторс” Артур Егорян.
Газета пишет, что директор продолжает жить на свободе со спокойной совестью, когда как 25 ноября 2012г. он подверг избиению Айказа Хачатряна, который затем в больнице скончался.
Газета передает, что инцидент имел место в день рождения матери А. Егоряна, когда во время организованного в их доме празднества, сосед - сын А. Хачатряна на рассвете поднялся в квартиру матери А. Егоряна и пожаловался на громкую музыку, которая гремела до утра.
В итоге началась потасовка и на поднявшийся в коридоре шум вышел отец юноши – А. Хачатрян. Во время драки А. Егорян толкнул А. Хачатряна, вследствие чего тот упал, ударившись головой о стену.
Газета отмечает, что А. Егорян является сыном брата Пайлака Айрапетяна.
Полиция возбудила по данному факту уголовное дело. Вчера корреспондент газеты поинтересовался на какой стадии находится дела, однако в Полиции ему ответили, что предварительное расследование дела продолжается.
Полностью статью Вы можете прочитать в сегодняшнем номере газеты “Грапарак” - 15.06.2013г.
09:32 05/06/2013  |  Пресса“Жоговурд”:“Тигран Мукучян опроверг информацию о возможном назначении его супруги нотариусом Центрального округа”