Ինքնաձիգ, պահունակ, փամփուշտներ... 06/13/2013 12:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 12-ին ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպրեատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել անհայտ քաղաքացի և հայտնել, որ «Կարմիր բլուր» գերեզմանատան հարևանությամբ գտնվող գործարանի պատի տակ ինքնաձիգ է թողել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրից հայտնաբերել է ինքնաձիգ և ինքնաձիգի պահունակ` լիցքավորված 7.62 մմ տրամաչափի 26 փամփուշտով:
Նույն օրը գիշերը ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել մեկ այլ անհայտ քաղաքացի և հայտնել, որ Նանսենի փողոցում՝ թփերի տակ, ինքնաձիգ է թողնում:
Մեկնած օպերատիվ խումբը նշված փողոցում՝ եղևնու տակ, հայտնաբերել է ինքնաձիգ` առանց փամփուշտատուփի, ինքնաձիգի 5.45 մմ տրամաչափի 28 փամփուշտ և «ԲՄԳ -Կ 3144 5-84» նշագրումով կլորավուն սարք:

В Ереване за минувшие сутки зафиксированы еще два случая анонимной сдачи оружия и боеприпасов 06/13/2013   13:13  |  Лента новостей
12 июня в Центр оперативного управления города Ереван позвонил неизвестный гражданин и сообщил, что под стеной завода, расположенного по соседству с кладбищем “Кармир блур” оставил автомат.
Выехавшая оперативная группа нашла в указанном месте автомат и обойму автомата, заряженную 26 патронами калибра 7.62 мм.
В тот же день в Центр оперативного управления Управления города Ереван позвонил неизвестный гражданин и сообщил, что на улице Нансена под кустами оставил автомат.
Выехавшая оперативная группа нашли под елью автомат без патронов, 28 патронов калибра 5.45мм. и кустройство округлой формы с меткой “БМГ-К” 3144 5-84”