«Բարև Երևան»-ը չի բացառում, որ հետագայում կմասնակցի Երեւանի ավագանու նիստերի քվեարկությանը 06/10/2013   13:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բարև Երևան» դաշինքի քարտուղար Դավիթ Սանասարյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում նշեց, որ Երեւանի քաղաքապետի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու որոշում դաշինքը կկայացնի այսօրվա ընթացքում: Ինչ վերաբերում է քվեարկություններին չմասնակցելու որոշմանը, ապա Դավիթ Սանասարյանի խոսքով, յուրաքանչյուր նիստից առաջ կորոշվի առանձին: «Դա սովորական աշխատանքային պրոցես է»,- հստակեցրեց մեր զրուցակիցը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի ութին, շաբաթ օրը կայացած Երեւանի նորընտիր ավագանու առաջին նիստին «Բարեւ Երեւան» դաշինքը որոշում էր կայացրել չմասնակցել այդ օրվա ոչ մի քվեարկությանը եւ այդ մասին պաշտոնապես հայտարարեց նիստի ընթացքում:
Հարցին, թե ինչո՞վ է զբաղվելու դաշինքը քաղաքապետարանում, այն պարագայում, երբ ավագանու հաջորդ նիստը նշանակվել է արդեն սեպտեմբեր ամսին, Դավիթ Սանասարյանը նշեց, որ մինչ այդ տեղի են ունենալու նաեւ արտահերթ նիստեր, որոնց իրենք կմասնակցեն: «Բացի այդ, լինելու ենք Երեւանի վարչական շրջաններում, հանդիպելու ենք քաղաքացիների հետ, խնդիրներին ենք ծանոթանալու»,- ասաց Դավիթ Սանասարյանը` հավելելով, որ բոլոր վեր հանված խնդիրները հետագայում դաշինքը կներկայացնի արդեն ավագանու առաջիկա նիստերում:

“Здравствуй, Ереван” не исключает своего участия в голосовании на предстоящих заседаниях Совета старейшин Еревана 06/10/2013   14:16  |  Лента новостей
Секретарь партийного блока "Здравствуй, Ереван“ Давид Санасарян в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” отметил, что решение об участии в церемонии инаугурации мэра Еревана, блок примет в течение сегодняшнего дня. Что касается решения о неучастии в голосовании, то, по словам Давида Санасаряна, перед каждым заседанием, они примут относительно этого отдельное решение. "Это обычный рабочий процесс”, - уточнил собеседник.
Напомним, на первом заседании Совета старейшин Еревана, состоявшемся 8 июня, блок “Здравствуй, Ереван” отказался от участия в голосовании по стоящим в повестке вопросам.
На вопрос, чем будем заниматься блок в Мэрии в том случае, когда следующее заседание назначено на сентябрь. Давид Санасарян отметил, что до этого состоятся внеочередные заседания, на которых они примут участие. “Кроме того, мы побываем в административных районах Еревана, встретимся с гражданами и ознакомимся с их проблемами”, - заявил Давид Санасарян, добавив, что все озвученные проблемы блок представит на предстоящих заседаниях Совета старейшин Еревана.