Կնոջը բռնաբարողին և սպանողին թաղել են ողջ-ողջ 06/07/2013 18:43 | Միջազգային լրահոս
Բոլիվիայում գյուղացիները դաժան հաշվեհարդար են տեսել բռնաբարության և զոհին սպանելու մեջ կասկածվող 17-ամյա պատանու նկատմամբ: Նրանք ուղղակի տղային գցել են գերեզմանի փոսի մեջ և ողջ-ողջ թաղել: Այս մասին հաղորդում է «delfi.lv» կայքը՝ հղում անելով տեղական «La Razon» թերթին:
Կալկեչակ գյուղի 17-ամյա բնակչի նկատմամբ իրականացված հաշվեհարդարին մասնակցել է 200 տեղացի բնակիչ: Այս մասին տեղեկացնում է «Sky News»-ը՝ հղում անելով Բոլիվիայի ոստիկանությանը:
Ողջ-ողջ թաղված Սանթոս Ռամոսին գյուղացիները կասկածել են 35-ամյա Լինդրա Արիաս Ջանկոյին բռնաբարելու և սպանելու մեջ: Կնոջ թաղման արարողության ժամանակ, ամբոխը բռնել է պատանուն, կապկպել ու նետել այն փոսի մեջ, որտեղ մինչ այդ իջեցվել էր դագաղը: Միայն դրանից հետո է գերեզմանը ծածկվել հողով:
Ինքնադաստանը ոստիկանության և դատախազության կողմից չխոչընդոտելու նպատակով՝ գյուղացիները փակել էին գյուղ տանող ճանապարհը:

В Боливии линчеватели заживо похоронили 17-летнего насильника-убийцу 06/07/2013 18:57 | Международные новости
В Боливии селяне устроили изощренный самосуд над подростком, которого заподозрили в изнасиловании и убийстве жертвы. Прямо на похоронах потерпевшей они сбросили юношу в могилу и засыпали ее землей, пишет сайт delfi.lv со ссылкой на La Razon.
Сообщается также, что погребенному заживо жителю деревни Колкечака исполнилось всего 17 лет. В расправе над ним участвовало около двухсот местных жителей.
Убитого линчевателями Сантоса Рамоса подозревали в изнасиловании и убийстве 35-летней Линдры Ариас Джанко. На днях, во время похорон женщины, толпа схватила подростка, связала его и бросила в яму, куда перед этим опустили гроб с телом покойницы. После этого могилу засыпали. Чтобы полиция и прокуратура не смогла воспрепятствовать совершению самосуда, крестьяне перекрыли дорогу, пишет delfi.lv.