Հրազենային վնասվածք ստացած զինծառայողը չի շարունակի պարտադիր զինվորական ծառայությունը 06/05/2013   17:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերյանի զորամասի զինծառայող Հրաչյա Սարգսյանի առողջական վիճակը լավ է, նա արագ վերականգնվում է: Այդ մասին այսօր տեղեկացրեց Կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը, հավելելով, որ վերականգնողական նկատառումներով Հրաչյա Սարգսյանը կտեղափոխվի Հայկական Կարմիր Խաչի հիվանդանոց:
Մայիսի 15-ին զորամասում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վնասվածք ստացած Հրաչյա Սարգսյանը, Արամ Ասատուրյանի հավաստիացմամբ, անգամ վերականգնվելուց հետո չի շարունակի պարտադիր զինվորական ծառայությունը:

В Армении получивший огнестрельное ранение в голову солдат-срочник после реабилитации не продолжит службу 06/05/2013   18:17  |  Лента новостей
Солдат воинской части Ноэмберяна Грачья Саргсян идет быстро на поправку. Об этом сегодня в ходе встречи с журналистами заявил начальник Центрального клинического госпиталя Арам Асатурян, добавив, что с целью реабилитации Грачья Саргсян будет переведен в больницу Красного креста.
Грачья Саргсян, получивший огнестрельное ранение в голову вследствие инцидента, произошедшего в воинской части, по утверждению А. Асатуряна, даже после реабилитации не продолжит обязательную воинскую службу.