ՀՀ Նախագահը վստահ է, որ բոլոր անձանց գործողություններին կտրվի համարժեք իրավական գնահատական 06/04/2013   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հանրապետության նախագահը մեկ անգամ չէ հայտարարել հարցերը ուժի դիրքերից լուծելու անթույլատրելիության և օրենքի առջև բոլորի հավասարության սկզբունքի անքննելիության մասին: Այսօր էլ ՀՀ նախագահը վստահ է, որ տեղի ունեցած դեպքով կապահովվի քննության լրիվությունը, օբյեկտիվությունը և բազմակողմանիությունը, իսկ դեպքի հետ առնչություն ունեցող բոլոր անձանց գործողություններին կտրվի համարժեք իրավական գնահատական»,- հայտարարել է ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Սաղաթելյանը՝ պատասխանելով «Հետքի» էլեկտրոնային թերթի հարցին:
«Հետքը» նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Սաղաթելյանին հունիսի 3-ին խնդրել էր հայտնել նախագահ Սերժ Սարգսյանի դիրքորոշումը Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի տան մոտ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ:

Президент Армении уверен в объективности расследования громкого преступления с участием сына и телохранителя губернатора Сюника 06/04/2013   13:24  |  Лента новостей
“Президент республики не раз заявлял о недопустимости решения вопросов с позиций силы и бесспорности принципа равенства всех перед законом. И сегодня, президент уверен, что в рамках данного инцидента будет обеспечена полнота, объективность и всесторонность следствия, а действиям всех лиц, связанных с этим происшествием, будет дана надлежащая правовая оценка”, - заявил пресс-секретарь президента Армении Арман Сагателян, отвечая на вопрос электронного издания hetq.am.
3 июня издание обратилось к Арману Сагателяну с просьбой прокомментировать позицию президента Армении в связи с инцидентом, имевшим место возле особняка губернатора Сюникской области.
12:50 03/06/2013  |  Актуальная темаПо подозрению в убийстве арестованы сын и телохранитель губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна
13:33 02/06/2013  |  Актуальная темаВыстрелы возле дома губернатора Сюникской области Армении Сурена Хачатряна: один человек погиб, двое ранены