Արտակ Բուդաղյանի մարմնից ևս մեկ գնդակ է հանվել 06/03/2013   16:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը նոր մանրամասներ է հայտնել Արտակ Բուդաղյանի առողջական վիճակից: «Բժիշկները կրկին վիրահատական միջամտություն են կատարել` Արտակ Բուդաղյանի մարմնից հանելով ևս մեկ գնդակ»:
Արծրուն Հովհանիսյանի տեղեկացմամբ՝ ներկայումս Արտակ Բուդաղյանի վիճակը շարունակում է ծանր մնալ: Չի բացառվում նոր վիրահատական միջամտությունը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, հունիսի 2-ին Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի տան մոտ հնչած կրակոցների հետևանքով Գորիսի քաղաքապետի նախկին թեկնածու Ավետիք Բուդաղյանը մահացել է, ևս երկուսը` վերջինիս եղբայր Արտակ Բուդաղյանը, ով N զորամասի հրամանատար է, և Սյունիքի մարզպետի թիկնապահներից Նիկոլայ Աբրահամյանը ստացել հրազենային վնասվածքներ և տեղափոխվել հիվանդանոց:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով` սպանություն շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով և 235-րդ հոդվածով (ապօրինի զենք-զինամթերքի ձեռք բերում, պահում): Սյունիքի մարզպետի որդին՝ Տիգրան Խաչատրյանը եւ թիկնազորի անդամ Զարզանդ Նիկողոսյանը ձերբակալվել են՝ կասկածվելով շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության եւ ապօրինի զենք- ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ պահելու մեջ։
Ընդ որում, մեր ունեցած տեղեկություններով Սյունիքի մարզպետի որդու մասնակցությունը կրակոցներին երեւում է նաեւ առգրավված տեսանյութերում։

Из тела полковника Артака Будагяна, раненного при перестрелке возле особняка губернатора Сюника, извлекли еще одну пулю 06/03/2013   17:46  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Минобороны Армении сообщил новые подробности о состоянии здоровья полковника Артака Будагяна. “Врачи вторично его прооперировали и извлекли из его тела еще одну пулю”, - заявил Арцрун Ованнисян.
Как сообщил Арцрун Ованнисян, в настоящее время сосотояние А. Будагяна продолжает оставаться тяжелым. Не исключено новое хирургическое вмешательство.
Как уже ранее сообщало ИА “ФактИнфо”, в результате выстрелов, прогремевших возле дома губернатора Сюникской области Сурена Хачатряна, бывший кандидат в мэры города Горис Аветик Будагян скончался, а его брат Артак Будагян, который является командиром N-ской воинской части, и один из кандидатов на пост губернатора Сюникской области Николай Абрамян получили огнестрельные ранения и были доставлены в больницу.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по п.6 ч. 2 ст. 104 – (“убийство, совершенное способом, опасным для жизни многих людей”) и ст. 235 (“незаконное приобретение и хранение оружия и боеприпасов”).По подозрению в совершении убийства, а также приобретении и хранении оружия и боеприпасов были арестованы сын губернатора Тигран Хачатрян и один из его телохранителей, знаменитый Зарзанд Никогосян.
По имеющимся у нас сведениям участие сына губернатора Сюникской области в перестрелке видно на записи с камер видеонаблюдения.