Պատահար Երևան-Սևան ավտոճանապարհին (լրացված) 06/01/2013 10:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ ժամը 08.04-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 13-րդ կմ-ում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Դեպքի վայրում են գտնվել ՀՀ ԱԻ նախարար Ա.Երիցյանը, ՓԾ օրվա պատասխանատու փ/ծ գնդապետ Ա.Վարդանյանը և ՕԿՎ պետ փ/ծ գ-տ Ա.Ցոլակյանը:
Պատահարի հետևանքով տուժածները տեղափոխվել են տարբեր բժշկական կենտրոններ:
Պարզվել է, որ բախվել են «Մերսեդես Սպրինտեր» մակնիշի С678 ХК 34 պետհամարանիշի միկրոավտոբուսը և «ՎԱԶ 21 012» մակնիշի 24 ՏՏ 112 պետհամարանիշի ավտոմեքենան: «Մերսեդես Սպրինտեր» միկրոավտոբուսի վարորդ՝ 1962թ. ծնված Ռաֆյան Աշոտը, ուղևորուհիներ՝ Օխիկյան Ելենան և Հայկանուշ Սահակյանը տեղափոխվել են Աբովյան քաղաքի հիվանդանոց, որտեղ ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս են գրվել:
Այս պահի դրությամբ 6 տուժած տեղափոխվել է «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, որտեղ նրանցից մեկը՝ Արմինե Սահակյանը մահացել է:
Ժամը 13.00-ի դրությամբ հայտնի են տուժածների տվյալները՝ մասամբ. 1976թ. ծնված Արման Սլավիկի Այվազյան, Ինա Գրիգորյան, 1991 թ. ծնված Մանվել Մնացականյան, Գևորգ և Տիգրան (ազգանունները ճշտվում են):
Մինչ շտապօգնության աշխատակիցների դեպքի վայր հասնելը՝ փրկարարները տուժածներին ցուցաբերել են առաջին բուժօգնություն, կատարել են ճանապարհահատվածի լվացման աշխատանքներ և ավտոմեքենաների հոսանքազրկում:

Крупное ДТП на трассе Севан-Ереван. Один человек погиб (дополнено) 06/01/2013   10:47  |  Лента новостей
Сегодня в 08.04 в МЧС поступил сигнал о том, что на 13-м километре автодороги Ереван-Севан произошло ДТП. Необходима помощь спасателей. На место происшествия выехал один боевой расчет.
На месте инцидента находились министр А. Ерицян, ответственный спасательной службы, полковник А. Варданян и начальник УОУ, полковник с/с А. Цолакян.
Пострадавшие в ДТП госпитализированы в различные медцентры.
Выяснилось, что столкнулись микроавтобус “Мерседес Спринтер” с госномерами С678 ХК 34 и автомобиль марки “ВАЗ 21 012” с госномерами 24 ՏՏ 112, в результате столкновения микроавтобус перевернулся.
Водитель микроавтобуса 51-летний Ашот Рафян, пассажиры Елена Охикян и Айкануш Саакян были доставлены в больницу Абовяна, где им была оказана медицинская помощь. Все трое выписаны из больницы.
На данный момент еще 6 пострадавших доставлены в медцентр Григора Лусаворича, где одна из пассажиров Армине Саакян скончалась.
По сосотоянию на 13.00 стали известны данные пострадавших: Арман Славикович Айвазян 1976 г.р., Ина Григорян 1991 г.р., Самвел Мнацаканян, Геворг и Тигран (фамилии уточняются).