Աղբարկղում զինամթերք էր թողել 05/23/2013 12:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 22-ին, ժամը 14.30-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Կ. Դեմիրճյանի անվան մետրոպոլիտենի պահպանության բաժնի հերթապահ մաս զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ ինքը զինամթերք ունի և թողնում է «Սասունցի Դավիթ» կայարանից Սևանի փողոց տանող գետնանցման վերջում տեղադրված աղբարկղում:
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրում, պոլիէթիլենային տոպրակի մեջ, հայտնաբերել է 2 նռնակ, նռնակի 2 պայթուցիչ, 7,62 մմ տրամաչափի` 12 և 5,45 մմ տրամաչափի 167 փամփուշտ և ինքնաձիգի 2 պահունակ:

В Ереване неизвестный гражданин оставил в мусорном ящике близ станции метро “Давид Сасунский ”боеприпасы 05/23/2013   13:15  |  Лента новостей
22 мая в районе 14.30 гражданин, позвонивший в дежурную часть Управления метрополитена имени Карена Демирчяна, сообщил, что у него есть боеприпасы и что он оставит их в мусорном ящике, располагающемся в конце подземного перехода, ведущего со станции метро “Давид Сасунский” на улицу Севан.
В Полиции сообщают, что прибывшая туда оперативная группа обнаружила в указанном месте в полиэтиленовом пакете 2 гранаты с двумя взрывателями, 167 патронов калибра 12 мм и 5,45мм и две обоймы автомата.