«ԺԱՄԱՆԱԿ»: «Ինչո՞ւ է ՌԴ գլխավոր դատախազությունն ուշացնում Քոչարյանի գործով պատասխանը» 05/17/2013   10:57  |  Մամուլ
Թերթը գրում է, որ շուրջ 15 օր է, ինչ ՌԴ գլխավոր դատախազության վարույթում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռ.Քոչարյանի ֆինանսական գործունեությանը վերաբերող փաստաթղթերը:
ՌԴ «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի հասարակական խորհրդի» տեղեկացմամբ, որը այդ փաստաթղթերն ուղարկել է ՌԴ Նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, դատախազությունից դեռևս որևէ պատասխան չի ստացվել: Մինչդեռ, ըստ խորհրդի, պատասխանն ակնկալվում էր դեռ մայիսի 13-ին` փաստաթղթերն ստանալուց 10 օրվա ընթացքում:
Թերթի թղթակցի հետ զրույցում «Կոռուպցիայի դեմ պայքարի հասարակական խորհրդի» հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Մարինա Գալյուչենկոն ասել է, որ քանի որ գործը միջկառավարական է, դրա դիտարկումն ավելի խորն է, որի պատճառով էլ պատասխանն ուշանում է և, ամենայն հավանականությամբ, պատասխանը կլինի հաջորդ շաբաթվա ընթացքում:

“Жаманак”: “Почему Генпрокуратура России тянет с ответом по делу Роберта Кочаряна?” 05/17/2013   11:18  |  Пресса
Газета пишет, что уже 15 дней, как в производстве Генпрокуратуры России находятся документы, касающиеся деятельности второго президента Армении Роберта Кочаряна.
По утверждениям “Общественного совета РФ по борьбе с коррупцией”, который направил эти документы президенту России Владимиру Путину, ответ из Генпрокуратуры пока еще не пришел. Как сообщает Совет, они ждали ответа еще 13 мая – в течение 10 дней после получения документов.
В беседе с корреспондентом газеты, ответственная по связям с общественностью “Общественного совета РФ по борьбе с коррупцией” Марина Галюченко заявила, что ввиду того, что это межправительственное дело, оно требует более подробного рассмотрения, поэтому собственно и запаздывает ответ. Ответ, по всей видимости, будет уже на следующей неделе”, - заверила М. Галюченко.