ԱԻՆ երեք աշխատակիցներ հեռացվել են համակարգից 05/17/2013 13:33 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում այսօր տեղի է ունեցել մայիսի 14-ին արձանագրված ծանր հետևանքներով Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վերլուծության արդյունքներին նվիրված արտահերթ խորհրդակցություն, որը վարում էր Արմեն Երիցյանը:
Ըստ ԱԻՆ կայքէջի հաղորդագրության` նախարարը շնորհակալություն է հայտնել մայիսի 15-ին Երևանի Արշակունյաց պողոտայի թիվ 252 հասցեում գտնվող «Սպայկա» ՍՊԸ-ում բռնկված խոշոր հրդեհի մարման աշխատանքներին մասնակցած հրշեջ-փրկարարներին. «Ես միշտ ասել եմ, որ ունենք հերոս տղաներ, ովքեր միշտ կանգնում են քաղաքացու կողքին: Երեկ էլ նրանք բարեխղճորեն կատարեցին իրենց առջև դրված խնդիրը: Հրշեջ-փրկարարները, չխնայելով իրենց կյանքը, օգնության են հասնում քաղաքացիներին: Սակայն, այդ ամենի հետ մեկտեղ, կան որոշ բացթողումներ, որոնցից պետք է ճիշտ հետևություններ անել՝ մեր աշխատանքն ավելի արդյունավետ դարձնելու համար: Մենք բարի գործ ենք անում, և դա պետք է միասին անենք՝ մեկ թիմով: Լավագույնները կխրախուսվեն, իսկ կարգ ու կանոնին չհետևողները համապատասխան պատժի կենթարկվեն: Յուրաքանչյուրը պետք է իր առջև դրված խնդիրները կատարի»:
Խորհրդակցության ընթացքում Ա. Երիցյանը երեք աշխատակիցների հեռացրել է համակարգից, Փրկարար ծառայության բարձրաստիճան պաշտոնյաներին հայտարարել պաշտոնին անհամապատասխանություն, խիստ նկատողություն ու զգուշացում:

Министр МЧС Армении уволил троих нерадивых сотрудников 05/17/2013 15:21 | Лента новостей
Сегодня в МЧС Армении состоялось внеочередное заседание, результатам анализа смертельного ДТП, зарегистрированного на Нубарашенском шоссе 14 мая. Заседание вел министр МЧС Армен Ерицян.
Как передает пресс-служба МЧС Армении, министр поблагодарил пожарников-спасателей, принявших участие в тушении сильного пожара, вспыхнувшего 15 мая в здании экспедиторской компании “Спайка”. “Я всегда говорил, что у нас есть парни – герои, которые всегда рядом с гражданином. Они добросовестно справились с поставленной перед ними задачей. Пожарные-спасатели, рискуя своей жизнью, приходят на помощь гражданам. Однако, вместе с тем, есть некоторые упущения. Необходимо сделать правильные выводы, чтобы выполнять свою работу гораздо более эффективно. Мы делаем доброе дело и должны делать это сообща. Лучшие будут поощрены, а те, кто пренебрегает порядком правилами, будут наказаны соответствующим образом. Каждый должен выполнять поставленные перед ним задачи”, - отметил Ерицян.
В ходе совещания А. Ерицян заявил о том, что трое сотрудников МЧС отстранены от работы. Некоторым высокопоставленным должностным лицам спасательной службы объявлен строгий выговор и предупреждение.