ՀՔԾ-ն հարուցել է քրեական գործ՝ հարկային տեսուչի կողմից խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ 05/16/2013 18:18 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել հարկային տեսուչի կողմից բռնությամբ զուգորդված խուլիգանություն կատարելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունից, ոստիկանությունից ստացված նյութերի ուսումնասիրությամբ պարզել են, որ առկա են Արարատի մարզի Քաղցրաշեն գյուղում ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ Արտաշատի տարածքային հարկային տեսչության ավագ հարկային տեսուչ Ա. Գալստյանի և մի խումբ անձանց կողմից բռնությամբ զուգորդված խուլիգանություն կատարելու հատկանիշներ:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով

Специальная следственная служба Армении возбудила уголовное дело в отношении налогового инспектора, уличенного в хулиганстве 05/16/2013   20:32  |  Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении возбудила уголовное дело по факту хулиганства с применением насилия.
Как сообщили агентству “ФактИнфо в ССС Армении, в ходе изучения предоставленных Полицией материалов, выяснилось, что в деле наличествуют признаки хулиганства, сопряженного с применением насилия. Деяние было совершено старшим инспектором Арташатской территориальной налоговой инспекции Комитета государственных доходов при Правительстве Армении А. Галстяном и группой лиц.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного п.1ч.3 ст. 258 Уголовного кодекса РА.