Մեղադրյալների շարքը համալրում են հաձնաժողովների անդամները 05/16/2013 17:53 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երևան քաղաքի ավագանու ընտրությունների օրը` 2013թ. մայիսի 5-ին, Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիվ 08/23 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում որպես մեղադրյալ է ներգրավվել նաև նշված ընտրատեղամասի հանձնաժողովի անդամներից մեկը: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
ՀՀ կառավարության առընթեր ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հարուցված քրեական գործի նախաքննությամբ պարզվել է, որ 08/23 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի անդամ Է.Մանուկյանը, վիճակահանությամբ հանդիսանալով այդ ընտրատեղամասում ընտրողներին քվեաթերթիկ և ծրար տրամադրող անձ, Մալաթիա վարչական շրջանի բնակիչ Դ.Մխիթարյանին Երևանի ավագանու ընտրությունների օրը`2013թ. մայիսի 5-ին` ժամը 13:00-ի սահմաններում, տրամադրել է միանգամից երեք ծրար և երեք քվեաթերթիկ` մեկից ավելի անգամ քվեարկություն կատարելու նպատակով:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա Է.Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-34-153-րդ հոդվածով:
Հիշեցնենք, որ 2013թ. մայիսի 5-ին հարուցված քրեական գործի շրջանակներում մայիսի 13-ին որպես մեղադրյալ է ներգրավվել նաև նշված ընտրատեղամասի ընտրող Դ.Մխիթարյանը, ում մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով:

В деле о попытке повторного голосования на ереванском избирательном участке N08/23 появился еще один обвиняемый 05/16/2013   19:23  |  Актуальная тема
В день голосования на выборах в Совет старейшин Еревана – 5 мая 2013г. в рамках уголовного дела, возбужденного в административном районе Малатия-Себастия по факту попытки повторного голосования на избирательном участке N08/23, в качестве обвиняемого проходит также один из членов вышеуказанной участковой избирательной комиссии. Об этом сообщают в Генпрокуратуре РА.
В ходе предварительного расследования уголовного дела, возбужденного в отделе полиции Малатии, выяснилось, что член избирательной комиссии N08/23 Э. Манукян, будучи лицом, предоставляющим избирателям бюллетени и конверты, выдал в день выборов в районе 13.00 жителю административного района Д. Мхитаряну с целью повторного голосования сразу три конверта и три бюллетеня.
На основании добытых доказательств, Э. Манукяну предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного ст. 38-34-153.
Напомним, в рамках данного уголовного дела в качестве обвиняемого был привлечен также избиратель Д. Мхитарян, которому вменяется деяние, предусмотренное ст. 34-153.