Ալեքսանդր Արզումանյան. «Միանձնյա լիդերների դարը այլևս մնացել է 19-րդ դարում» 05/14/2013 18:59 | ԼՐԱՀՈՍ
«Նոր ՀՀՇ-ն կլինի Հայոց Համազգային Շարժման իրավահաջորդը»,- այսօր հայտարարել է ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ, ՀՀ նախկին արտգործնախարար Ալեքսանդր Արզումանյանը:
Իսկ թե ինչպե՞ս է ֆինանսավորվելու կուսակցությունը, ՀՀՇ վարչության նախկին նախագահ Արարատ Զուրաբյանը պատասխանեց, «Կուսակցությունը ֆինանսավորվելու է բաց և թափանցիկ՝ անդամավճարի ձևով, այսինքն՝ ծախսերը կբաժանվեն հավասար, կուսակցության անդամների միջև:
Թե ինչու որոշեցին ՀՀՇ կուսակցության մասին հայտարարել ընտրություններից հետո, լրագրողի հարցին ի պատասխան Արարատ Զուրաբյանը նշեց, որ միշտ էլ գայթակղություն կա ընտրություններից առաջ որոշակի գործողությունների գնալ, սակայն իրենց կմեղադրեին որոշ պրոցես խափանելու մեջ և այդ իսկ պատճառով որոշել են այդ մասին հայտարարել հետընտրական գործընթացներից հետո:
«Նոր ՀՀՇ կուսակցությունը նախագահ չի ունենալու սա համախոհների կուսակցություն է և կոլեգիալ է կառավարվելու»,- ասաց Ալեքսանդր Արզումանյանն ու հավելեց, որ իրենք վստահ են, որ շատ շուտով բոլորին ցույց կտան քաղաքական կուսակցության կառավարման նոր որակ. «Միանձնյա լիդերների դարը այլևս մնացել է 19-րդ դարում»,- ասաց Ալեքսանդր Արզումանյանը:
Կուսակցությունը ծրագրել է առաջին համագումարն անցկացնել սեպտեմբերի 14-ին, իսկ մինչ այդ կլինի նախապատրաստական շրջան, քանի որ կուսակցության ձևավորմանը մատների արանքով չեն վերաբերելու։ «Քաղաքական ուժը պետք է լինի մնայուն, հաստատուն, սկզբունքային»,- ընդգծեց Ալեքսանդր Արզումանյանը:

Александр Арзуманян: “ У новой партии АОД не будет председателя, поскольку это партия единомышленников” 05/14/2013   20:37  |  Лента новостей
“Новый АОД –правопреемник Армянского общенационального движения”,- заявил сегодня лен партии “Наследие”, экс-глава МИД Армении Александр Арзуманян.
На вопрос, на какие средства будет существовать партия, бывший председатель управления АОД Арарат Зурабян ответил, что финансирование партии будет за счет открытых и членских взносов, то есть расходы будут равномерно распределены между членами партии.
Арарат Зурабян также отметил, что они приняли решение официально о создании новой партии АОД после выборов в Совет старейшин, поскольку перед выборами всегда существует соблазн пойти на какие-то действия, однако нас бы обвинили в срыве процесса, посему они решили объявить об этом по окончании избирательных процессов.
“У новой партии АОД не будет председателя. Это партия единомышленников и будет управляться коллегиально”, - заявил Александр Арзуманян. Он также отметил, что они уверены в том, что вскоре они продемонстрируют всем новое качество управления политической партией. Век единоличных лидеров остался в 19в.,- подчеркнул экс-глава МИД армении.