Մխիթարյանի գործակալն արդեն բանակցում է «Յուվենթուսի» հետ 05/13/2013 11:34 | Մարզական
Ֆուտբոլիստների ամառային տեղափոխությունների շրջանի մոտենալուն զուգահեռ նորանոր դրսևորումներ են ստանում Հենրիկ Մխիթարյանի՝ այլ թիմում հայտնվելու մասին խոսակցությունները:
Հայ կիսապաշտպանի նոր գործակալ Մինո Ռայոլան շարունակում է պնդել, որ ավարտին է մոտենում մեր հայրենակցի կենսագրության Դոնեցկի փուլը: Այդ մասին իտալացին հայտարարել է «Կորիերե դելո սպորտ» պարբերականին: «Մխիթարյանի տեղափոխության շուրջ հիմա բանակցում եմ իտալական առաջնության ակումբներից մեկի՝ մասնավորապես «Յուվենթուսի» հետ: Եթե Ապենինյան թերակղզում խաղալու տարբերակը չստացվի, ապա կանցնենք այլ երկրների գերակումբների առաջարկների քննարկմանը»,- ասել է Ռայոլան:
Բանակցություններին նոր երանգ է հաղորդում Մխիթարյանի սահմանած համաուկրաինական ռեկորդը, որը նա գրանցեց շաբաթ երեկոյան: Հիշեցնենք, որ այդ երկրի առաջնության 27 հանդիպումներում նա խփել է 24 գոլ: Հայ ֆուտբոլիստը Դոնեցկի «Շախտյորում» է 2010 թվականից, և «հանքագործների» կազմում անցկացրած 103 խաղում դարձել է 41 գոլի հեղինակ:

Армянский полузащитник донецкого "Шахтёра" может продолжить футбольную карьеру в “Старой синьоре” 05/13/2013   20:18  |  Спорт
Армянский футболист донецкого "Шахтёра" Генрих Мхитарян может продолжить карьеру в Италии. Об этом сообщил в интервью местному "Коррьере делло спорт" агент игрока Мино Райола.
"Я веду переговоры о трансфере Мхитаряна в один их клубов итальянского чемпионата, в частности, в туринский "Ювентус". Если вариант с переездом на Апеннинский полуостров не удастся, то мы рассмотрим предложения от суперклубов из других стран", - сказал Райола.
В нынешнем сезоне Мхитарян побил рекорд чемпионатов Украины, забив 24 мяча в 27 матчах.
Полузащитник выступает за донецкий клуб с 2010 года. В его составе он провел 103 игры, отметившись 41 голом.